نتایج یک پژوهش بازار در انگلستان

دلایل استقبال مردم از آب بسته بندی مورد بررسی قرار گرفت

۵۳ درصد شرکت‌کنندگان در یک تحقیق در انگلستان گفته‌اند به دلیل اینکه فراموش می‌کنند بطری قابل استفاده مجدد را همراه ببرند از آب بسته بندی استفاده می‌کنند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در یک تحقیق بازار که در سال ۲۰۱۸ در انگلستان انجام شده است، مصرف کنندگان آب بسته‌بندی به دلایل مصرف این محصول پاسخ داده‌اند. آن طور که از این پژوهش بر می‌آید رقیب آب بسته‌بندی در انگلستان بطری‌های آب قابل استفاده مجدد است که معمولا در منازل پر می‌شوند و در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. ۵۳ درصد شرکت‌کنندگان در این تحقیق گفته‌اند به دلیل  اینکه فراموش می‌کنند بطری قابل استفاده مجدد را همراه ببرند از آب بسته بندی استفاده می‌کنند.سایر پاسخ‌های مشارکت کنندگان به پرسش‌های این پژوهش عبارت است از:  زیرا فکر می‌کنم نمی‌توانم بطری آب قابل استفاده مجددم را از جایی پر کنم: ۲۹ درصد،  بطری آب قابل استفاده من بیش از حد سنگین است: ۲۶ درصد، زیرا بطری آب من تمیز نبود: ۲۶ درصد، من گاهی مزه آب بطری را ترجیح می‌دهم: ۹ درصد، من گاهی مزه آب بطری را ترجیح می‌دهم: ۱۳ درصد، از سوال کردن از دیگران برای پر کردن بطری آب خجالت می‌کشم:  ۸ درصد، من فکر می‌کنم از بطری آب باید یکبار استفاده کنم: ۳ درصد، نمی‌دانم: ۲ درصد، هیچکدام از گزینه‌ها: ۱۸ درصد

حدود ۱۳٫۳ میلیون انگلیسی در سال ۲۰۱۶ آب بسته‌بندی نیم لیتری و حدود ۱۰٫۴ میلیون نفر از آنها آب بسته‌بندی ۷۵ صدم لیتری یا یک لیتری مصرف کرده‌اند.

ارزش بازار آب بسته‌بندی درانگلیس در ۲۰۱۵ حدود ۱٫۴ میلیارد پوند بود اما در سال ۲۰۱۶ به حدود ۱٫۶ میلیارد پوند رسید و حدود ۲۰۰ میلیون پوند افزایش داشت. سرانه مصرف آب بسته بندی در انگلیس در حدود ۳۳ لیتر است.کشور ایتالیا با سرانه مصرف ۱۸۸٫۵ لیتر آب بسته‌بندی شده در سال ۲۰۱۶ بیشترین آمار مصرف این محصول را در بین کشورهای اروپایی داشت و آلمان با ۱۷۷٫۳ لیتر در رتبه دوم قرار داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)