حرکت جهانی بسته بندی به سمت کوچک شدن

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، کوچک شدن بطری‌ها و به طور کلی بسته‌بندی‌ها در صنعت نوشیدنی یک روند جهانی در این صنعت و متاثر از تغییر نگرش مصرف کنندگان و همچنین تغییرات گسترده اجتماعی و فرهنگی است.

روند مینی کردن پدیده‌ها وارد صنعت نوشیدنی هم شده است و این روزها مصرف کنندگان انواع نوشیدنی بسته بندی‌های کوچک را به بسته‌بندی‌های بزرگ ترجیح می‌دهند. این تغییر در اکثر بخش‌های مربوط به این صنعت صادق است. کارشناسان دلایل مختلفی را برای ایجاد این  روند مهم در بستهبندی صنعت نوشیدنی عنوان می‌کنند از جمله

خانواده‌ها کوچکتر شده‌اند و برخلاف گذشته به نوشیدنی با بطری‌ها و بسته‌های کوچکتر  تمایل دارند. با کوچک شدن خانواده‌ها خانه‌هاهم کوچکتر شده است و نگهداری بسته‌های کوچکتر در آنها راحت‌تر است. طبق آمار جهانی رشد خانواده‌های کم جمعیت همچنان ادامه دارد.

مردم تمایل دارند که از بسته‌های کوچک‌تر نوشیدنی استفاده کنند زیرا حمل و نقل آنها ساده تر است.

به طورکلی بسته‌های کوچک آلودگی محیط زیستی کمتری دارند و به همین دلیل بخشی از جامعه که حساسیت محیط زیستی دارد، از آنها استقبال می‌کند.

درباره بسیاری از نوشیدنی‌ها به ویژه نوشیدنی‌های الکلی و گازدار و شکردار تمایل به سلامتی باعث شده است تا مصرف کنندگان از بسته‌های کوچکتر بیشتر استقبال کنند.

اینها روندهای جهانی مربوط به صنعت نوشیدنی است و نباید فراموش کرد درباره پروژه‌های مشخص این تحقیق بازار است که درباره اندازه و شکل وشمایل بسته موردپسند مصرف کنندگان اطلاعات دقیقی را در اختیار فعالان صنعت نوشیدنی قرار می‌دهد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)