اکسیژن بسته بندی به بازار عرضه شد

 

جاذب هاي اکسيژن متناسب با نوع موادغذايي انتخاب شده و در داخل بسته بندي هاي موادغذايي مانند: نان، قهوه، چاي، کيک، شيريني، نوشيدني­ ها، فرآورده‌ هاي گوشتي، ميوه ها و سبزيجات به کار گرفته مي شوند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نوش آنلاین: اکسيژن يکي از عوامل اصلي فساد در صنعت مواد غذايي است. اين گاز از طريق اکسيد کردن موادغذايي حساس به اکسيژن اثر نامطلوبي بر روي خصوصيات تغذيهاي و ظاهري آن­ها ايجاد مي کند. از اين رو افزايش ايمني و ايجاد مقبوليت از ديدگاه مشتري نسبت به مواد­غذايي حساس به اکسيژن نيازمند يک مانع براي حفاظت از آن­ها در برابر اکسيداسيون است.

در سال هاي اخير بسته بندي جاذب اکسيژن به عنوان يک بسته­ بندي فعال به منظور جلوگيري از واکنش اکسيژن با مواد غذايي ايفاي نقش مي­ کند.

اين جاذب ‌ها بر اساس مکانيسم هاي مختلف با اين گاز وارد واکنش شده و با بیرون راندن آن باعث حفظ تمام خصوصيات مواد غذايي از جمله: عطر، طعم، رنگ و ارزش تغذيه‌اي مي شود؛ همچنين ايمني و عمر ماندگاري موادغذايي را از زمان توليد تا مصرف افزايش داده و مانع کاهش کيفيت موادغذايي مي­ شوند.

جاذب ‌هاي اکسيژن متناسب با نوع موادغذايي انتخاب شده و در داخل بسته بندي هاي موادغذايي مانند: نان، قهوه، چاي، کيک، شيريني، نوشيدني ها، فرآورده هاي گوشتي، ميوه ها و سبزيجات به کار گرفته مي شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)