برندها جایگاه خاصی در بسته بندی آب دارند

 

بازار آب بسته بندی در چین دو ویژگی خاص دارد. اول اینکه این بازار رهبر مطلق ندارد و دوم اینکه سهم برندهای بزرگ جهانی در آن برخلاف بسیاری از کشورها چندان بالا نیست.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رهبر این بازار برند نانجی فو اسپرینگ حدود ۱۹ درصد بازار را در اختیار دارد. همانطور که نمودار نشان می‌دهد این بازار در چین دارای مطلق نیست و از طرف دیگر خبری هم از سهم بالای برندهای بزرگ جهانی آب بسته بندی در این بازار بزرگ نیست.

چین بزرگترین مصرف کننده آب بسته بندی در جهان در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۷ درصد آب بسته بندی جهان را مصرف می‌کرد که  پیش بینی شده این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۲۰ درصد خواهد رسید.

بر پایه گزارش سایت statista تا سال ۲۰۱۸ حجم آب آشامیدنی بسته بندی در جهان به میزان ۹۹۴ میلیارد لیتر خواهد رسید که ۵ میلیارد لیتر بیشتر از آمار این بازار در سال ۲۰۱۷ است.

به گفته پیمان فروهر دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی سرانه مصرف آب بسته بندی در ایران بین ۱۵ تا ۲۰ لیتر است که اگر این سرانه را ۱۷٫۵ لیتر در نظر بگیریم آنگاه هر مکزیکی چیزی بیشتر از ۱۳ برابر هر ایرانی و هر  آلمانی بین ۸ تا ۹ برابر یک ایرانی و هر آمریکایی در سال چیزی بین ۷ تا ۹ برابر یک ایرانی آب بسته بندی شده مصرف می‌کند. با سرانه مصرف بین ۱۵ تا ۲۰ لیتر ایران باید در این لیست که ۴۴ کشور در آن قرار دارند بین رتبه‌های ۳۸ تا ۴۲ قرار داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)