بسته بندی غذایی با کمک بایو پلاستیک

 

 

شرکت تیسن کروپ به تازگی یک مجتمع تولید بایو پلاستیک پلی لاکتیک اسید (PLA) را با بهره گیری از فناوری اختصاصی خود موسوم به PLAneo، در چین راه اندازی کرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مجتمع یادشده که در شهر Changchun این کشور به بهره برداری رسیده است نخستین تاسیسات هدفمند در مقیاس تجاری (purpose-built commercial-scale) برای بهرگیری از تکنولوژی PLAneo است و شرکت Jilin COFCO Biomaterial اداره آن را بر عهده دارد. این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های شرکت COFCO، بزرگترین گروه مواد غذایی و نوشیدنی چین، است.

در بیانیه ای که پیشتر منتشر شد؛ تیسن­کروپ اعلام کرد: ظرفیت تولید مجتمع جدید نزدیک به ۱۰ هزار تن پلی لاکتیک اسید در سال است. واحد جدید تمامی‌گونه‌های این محصول از نوع سریع کریستالیزه شونده (fast crystallising) تا گریدهای آمورف (amorphous) را برای کاربردهایی مانند بسته بندی سازگار با محیط زیست (eco-friendly packaging)، فیبرها، منسوجات و پلاستیک‌های مهندسی، تولید می‌کند.

سمی‌پلکونن، مدیر عامل واحد الکترولیز و فناوری‌های پلیمر شرکت تیسن­کروپ، می‌گوید: انتظار می‌رود بازار بایو پلاستیک‌ها در سال‌های آتی به میزان چشمگیری رشد یابد. این رشد به طور ویژه ناشی از افزایش آگاهی‌های زیست محیطی صنعت، دولت‌ها و مشتریان است.

وی افزود: پلی لاکتیک اسید تولیدی با فناوری Pelkonen، از قیمتی رقابتی در مقایسه با پلاستیک‌های معمول برخوردار است

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 08:45
  • اندازه قلم