بسته‌بندی و مواد اولیه، علت افزایش قیمت شیر است

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در مورد افزایش قیمت محصولات لبنی اظهارکرد: این افزایش دلایل دیگری دارد که به قیمت شیر برنمی‌گردد بلکه قیمت بسته‌بندی محصولات لبنی و صنایع وابسته در افزایش قیمت نهایی تأثیر داشته است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از دیار آفتاب، مجید آنجفی رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص تولید شیر در استان گفت: در استان حدود ۳۳۰ هزار تن شیر در سال تولید می‌شود.

آنجفی با اشاره به اینکه این مقدار تولید شیر بیش از نیاز داخل استان است اظهار کرد: مازاد تولید شیر استان به صنایع لبنی سایر استان‌ها صادر می‌شود.

وی با اشاره به نوسانات قیمت ارز و نهاده‌های دامی و تأثیر آن برافزایش قیمت شیر گفت: دولت نهاده‌ها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کند و با اختصاص۴۰۰ تومان یارانه، درنهایت باقیمت ارز ۳۸۰۰ تومانی به دست دامداران می‌رسد.

آنجفی ضمن متفاوت دانستن قیمت خریداری‌شده شیر از دامداری‌ها عنوان کرد: قیمت شیر خریداری‌شده از دامداری‌ها حدود ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: ازآنجایی‌که نوسانات قیمت ارز باعث گران شدن ملزومات و لوازم دامداری‌ها شده است و این موضوع در افزایش قیمت شیر و گوشت تأثیرگذار بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)