صنایع دستی و ضرورت بسته بندی

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بسته بندی صنایع دستی نیاز به بازنگری بیشتری دارد چرا که کوتاهی در این زمینه باعث می شود بخش زیادی از سود این محصولات به جیب دلالانی برود که هیچ سنخیتی با محصولات استان ندارند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا سید مجتبی علوی مقدم در حاشیه افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه در معرفی توانمندی ها و پتانسیل های استان نقش بسزایی دارد.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در بحث بسته بندی محصولات چه حمایتی از صنعتگران می شود بیان کرد: مجموعه استان تمام تلاش خود را به کار می گیرد از حداقل امکانات و تسهیلات موجود حداکثر بهره برداری را داشته باشد و بخش های مربوطه نیز اگر متقاضی آمادگی داشته باشد می توانند با اختصاص تسهیلات اشتغال پایدار از این حوزه حمایت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قدم های خوبی در راستای معرفی توانمندی های استان برداشته شده افزود: علیرغم این تلاش اما هنوز تا ایده آل ها فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

وی گفت: از آنجا که نوآوری و دقت در ارائه محصولات از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ انتظار داریم با جدیت بیشتری در معرفی پتانسیل های منطقه تلاش شود.

علوی مقدم با تاکید بر اینکه معرفی صنایع دستی باید شناسنامه دار باشد اظهار داشت: بویژه در تولید سنگ های قیمتی باید محل تولید، منطقه کشف شده و سنگ تراشان برای مردم به عنوان محصول استاندارد معرفی و در تبلیغات آن ها درج شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در نمایشگاه های آینده بر غنای فضا و محتوا افزوده شود تصریح کرد: قطعا معرفی این استعداد ها و توانمندی ها در خارج از مرزهای استان نقش بسزایی برای ایجاد منابع درآمدی پایدار، توسعه و اشتغال مضاعف برای مردم را استان دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در پاسخ به دیگر سوال  مبنی بر اینکه در بحث راه اندازی بازارچه های صنایع دستی چه برنامه ای دنبال می شود گفت: اولین بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان قاین به عنوان پیشانی استان ایجاد که تا کنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تمامی هزینه های آن از محل اعتبارات استان تامین شده است.

علوی مقدم با اشاره به کلنگ زنی دومین بازارچه صنایع دستی در خور افزود: این بازارچه توسط بخش خصوصی برای سنگ های قیمتی ایجاد خواهد شد که لازم است بخش های خصوصی فعالیت های بیشتری شود.

وی بیان کرد: اگر بخش خصوصی در زمان بندی مشخص برای این گونه پروژه ها پای کار باشد حداکثر تسهیلات را می توانیم در اختیار قرار دهیم.

سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی از 11 تا 15 آذرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی بیرجند از ساعت 16 تا 21 میزبان علاقه مندان است.

سالن اول نمایشگاه اختصاص به استان های مهمان دارد و در سالن شماره 2 صنعتگران بومی غرفه های خود را برپا کرده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 15:51
  • اندازه قلم