صنعت بسته‌بندی نیازمند تکنولوژی برای غذا و نوشیدنی است

 

محققان به دنبال این هستند که با استفاده از تکنولوژی NFC بتوانند پیشرفت های قابل توجهی را در این صنعت رقم بزنند. این تکنولوژی سبب می‌شود که تاریخ انقضای غذا و نوشیدنی به مشتری گوشزد شود و به مصرف‌کننده هشدار می‌دهد که یک محصول در حال تمام شدن است و باید مجدد آن را خریداری کند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، استفاده از تکنولوژی و راحت تر شدن زندگی برای اغلب مردم امری خوشایند است و دائما به دنبال استفاده از راهی هستند تا زندگی خود را راحت تر مدیریت کنند و کمتر درگیر کلیشه‌های زندگی پیش از تکنولوژی شوند. از سال‌های گذشته سازمان‌هایی که اسم و رسم خوبی دارند و از اعتبار بالایی برخوردارند، علاقه پیدا کردند تا از بسته بندی‌های هوشمند استفاده کنند. با استفاده از بارکد‌ها و کدهای QR (کدهایی که با اسکن کردن آن‌ها می‌توان سریعا پاسخ مورد نظر را دریافت کرد که به شکل یک مربع است که سه گوشه آن مربع‌های کوچکتر سیاه و سفید دارد) می‌توان قدم بزرگی در صنعت بسته بندی برداشت.

محققان به دنبال این هستند که با استفاده از تکنولوژی NFC بتوانند پیشرفت‌های قابل توجهی را در این صنعت رقم بزنند. اما ممکن است بپرسید تکنولوژی NFC چیست و چه کاربردی در صنعت بسته بندی دارد؟

NFC برگرفته شده از اصطلاح Near Field Communication به معنای ارتباط از راه نزدیک است و همان طور که از نامش مشخص است، می‌تواند ارتباط دستگاه‌هایی که در نزدیکی یکدیگر قرار دارند را فراهم کند. مثلا فرض کنید شما وارد یک فروشگاه مواد غذایی و نوشیدنی شده اید و یک نوشیدنی انتخاب کرده‌اید بنابراین با استفاده از تکنولوژی NFC می‌توانید اطلاعاتی در مورد این نوشیدنی به دست آورید. این تکنولوژی به کمک اینترنت اشیا به زودی به صنعت بسته بندی خصوصا بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی وارد می‌شود و کمک می‌کند تا یخچال‌ها و فریزر‌ها از موادی که لازم است پر شود و موادی که احتیاجی به آن‌ها ندارید، دیگر خریداری نشود. ایده بسته بندی هوشمند باعث می‌شود تا شرکت‌ها و صنایع بسته بندی به یک ارتباط مسالمت آمیز دست پیدا کنند و به سمت پیشرفته شدن و فروش دقیق و درست محصولات نزدیک شوند.

 

کاربرد NFC در صنعت بسته بندی غذا و نوشیدنی

مصرف‌کنندگان می‌توانند تراشه‌های NFC که روی بسته‌بندی‌ها تعبیه شده است را اسکن کنند و اطلاعات لازم در خصوص مواد تشکیل دهنده نوشیدنی یا نحوه پخت محصول را ببینند. این موضوع به راحتی اعتماد مصرف‌کننده به برند تجاری را بالا می‌برد چون اطلاعات را به صورت صحیح و بدون کم و کاست در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

NFC این قابلیت را دارد که به مصرف کننده هشدار دهد که یک محصول در حال تمام شدن است و باید مجدد آن را خریداری کند. با این کار حس وفاداری مشتری را ترغیب می‌شود و از رقبا پیشی می‌گیرد.

می‌توان از تکنولوژی NFC استفاده کرد تا تاریخ انقضای محصول را به مشتری گوشزد کند و اینجاست که متوجه می‌شویم این تکنولوژی چقدر در جلوگیری از فساد مواد غذایی و نوشیدنی می‌تواند موثر باشد و مصرف کننده بر اساس تشخیص دهد که چقدر به یک محصول نیاز دارد.

لطف دیگری که این تکنولوژی به صنعت بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی می‌کند این است که مشتری را آسوده خاطر می‌کند که محصولی که خریده است، چه اعتبار و اصالتی دارد. سلامت و کیفیت ماده غذایی کاملا مشخص می‌شود و نمونه‌های اصلی از نمونه‌های تقلبی آن کاملا تفکیک می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)