تقویت صنایع بسته‌بندی

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: یکی از اولویت‌های پارک، توسعه صنایع بسته‌بندی خشکبار و محصولات کشاورزی تولیدی باهدف بهره‌وری محصولات زراعی این استان است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، حبیب ابراهیم پور روز پنجشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی خلخال افزود: توسعه صنایع بسته‌بندی خشکبار، فرآوری محصولات کشاورزی و نیز حمایت از طرح‌های گردشگری و فرآوری سنگ‌های معدنی ازجمله اولویت‌های کاری این پارک باهدف حمایت از صنعتگران است.

او به اهمیت بالای حوزه کشاورزی و ظرفیت بالقوه این عرصه در شکل‌گیری کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: نفوذ دانش و فناوری به کشاورزی تغییر نگاه به پژوهش و تلفیق آن با نوآوری جوانان ایده پرداز را به دنبال خواهد داشت.

وی بابیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل زمینه‌سازی برای افزایش بهره‌وری محصولات تولیدی کشاورزی ازجمله راه‌اندازی صنایع فناوری و بسته‌بندی این محصولات است، از آمادگی این پارک برای ارائه مشاوره‌های کارشناسی به متقاضیان راه‌اندازی این صنایع خبر داد.

ابراهیم پور بابیان اینکه به علت تغییر اقلیم و کاهش نزولات آسمانی در حوزه آب کشاورزی چالش‌های متعددی در پیش روی کشاورزان استان قرار دارد، اظهار داشت: علت اصلی این مشکلات فقدان دانش اجرایی در بین مجریان طرح‌های کشاورزی است که با نقش‌آفرینی کسب‌وکارهای خلاق دانش‌بنیان می‌توان بر این چالش‌ها غلبه کرد.

وی از توسعه همکاری با کشورهای همسایه ایران به‌ویژه ترکیه در حوزه فناوری خبر داد و گفت: همکاری و تعامل بین ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک‌های علم و فناوری 2 کشور مورد تأکید طرفین قرارگرفته است.

او بابیان اینکه اولین مرکز رشد واحدهای فناوری در شهرستان گرمی راه‌اندازی شده و در مدت کمی 16 ایده برتر در این منطقه شناسایی‌شده، از تلاش برای راه‌اندازی این مراکز در شهرستان‌های خلخال و پارس‌آباد خبر داد.

او هدف از ایجاد این مراکز در شهرستان‌های استان را حمایت از افراد خلاق، صاحبان ایده، فارغ‌التحصیلان و نوآوران جوان از طریق ارائه خدمات پشتیبانی و مشاوره‌ای ازجمله پرداخت تسهیلات بلاعوض به صاحبان ایده‌های نو ذکر کرد.

وی همچنین با بیان اقدامات صورت گرفته برای راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری گرمی مغان، خواستار توجه و حمایت مسئولان این شهرستان و ایجاد زمینه راه‌اندازی مرکز رشد خلخال با تأمین محل موردنیاز برای راه‌اندازی مرکز رشد از سوی فرمانداری شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)