پدر صنایع غذایی ایران درگذشت

شاهرخ ظهیری از پیشگامان صنایع غذایی کشور و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درگذشت.

به گزارش چاپ و نشر روز گذشته شاهرخ ظهیری که بسیاری از فعالان صنعت غذا و نوشیدنی  وی را به عنوان پدر صنایع غذایی ایران می‌شناختند در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

مهندس شاهرخ ظهیری کارآفرین نام آشنا، بنیانگذار گروه صنایع غذایی مهرام، عضویت در هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان تهران را در کارنامه‌ی خود دارد.

مرحوم ظهیری زندگی کاری بسیار پرفراز و نشیب و البته پرثمری داشت و رد پای مثبت ایشان در بسیاری از حوزه‌های صنایع غذا و نوشیدنی وجود دارد، از جمله در صنعت آب بسته‌بندی کشور. وی از جمله کسانی بود که در تاسیس انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور در سال ۱۳۸۶ نقش آفرینی کرد و تا مدتی هم با عنوان دبیرکل آن مشغول به فعالیت بود.

در سایت انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور درباره نقش آفرینی مرحوم ظهیری آمده است «جناب آقای شاهرخ ظهیری از ابتدای تاسیس انجمن تا مدتی قبل به عنوان دبیر کل موجب شکل گیری و پیشرفت انجمن در بخشهای مختلف بوده‌اند و بدون تردید جایگاه فعلی این انجمن نتیجه زحمات و تلاش صمیمانه ایشان است.»

همچنین مراسم ختم پدر صنعت غذایی کشور و بنیانگذار شرکت مهرام، دوشنبه در مسجد جامع شهرک غرب از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ برگزار می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)