بسته‌بندی اسپتیک در صنعت غذا و نوشیدنی

بسته‌بندی اسپتیک امروزه کاربردهای فراوانی یافته است به گونه‌ای که از آن برای حفظ و نگهداری غذا و نوشیدنی از جمله شیر، انواع آبمیوه، آب گوجه‌فرنگی، چای خشک و مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از نوش آنلاین، در اوایل دهه ۱۹۵۰ ابداعی در صنعت بسته‌بندی رخ داد که تکامل آن در ۲۵ سال گذشته چنان تاثیر جهانی بر روی صنعت غذایی بر جای گذاشت که انجمن بین المللی مهندسین صنایع غذایی در سال ۱۹۸۹ از آن به عنوان مهم‌ترین پیشرفت صنعت مواد غذایی در قرن بیستم نام برد. این بسته بندی که اسپتیک نام گرفته است امروزه کاربردهای فراوانی یافته است به گونه ای که از آن برای حفظ و نگهداری بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی از جمله شیر، انواع آبمیوه ها، آب گوجه‌فرنگی، انواع سوپ‌ها، سس، انواع بستنی، چای خشک، انواع کنسروها و مواد غذایی تولید شده با سویا مورد استفاده قرار می گیرد.

این فناوری متشکل از سه نوع ماده مقوای با کیفیت عالی، پلی اتیلن و آلومینیوم است. هر کدام از این لایه ها نقش سازنده ای را در کسب مزیت‌های منحصر به فرد بسته‌بندی اسپتیک ایفا می‌کنند.

چند دلیل عمده وجود دارد که بسته‌بندی اسپتیک توسط متخصصان غذا بیشتر به عنوان بسته‌بندی آشامیدنی موثر بر طبیعت در بازار امروز مطرح شده است:

احیای منابع به واسطه استفاده کمتر از مواد؛ زیرا در مقایسه با دیگر محفظه ها با مواد کمتری ساخته می شوند و بسته های اسپتیک از ابتدا ضایعات کمی داشته اند.

 

بهره وری انرژی؛ همچنین این بسته بندی به مراتب انرژی کمتری برای تولید، انباشتن، حمل و نگهداری محصول در مقایسه با دیگر بسته ها مصرف می کند. بسته بندی اسپتیک با داشتن وزن سبک، شکل آجر مانند و قابلیت نگهداری آشامیدنی‌ها بدون خنک کردن یا نگهدارنده فاکتورهلای کلیدی را برای حفظ انرژی دارد.

 

قابل باز چرخ؛ بسته‌بندی اسپتیک همراه با کارتن‌های شیر و آبمیوه از طریق فرایندی که hydrapulping نام دارد به سادگی باز چرخ می شوند. در یک دستگاه آسیاب که کار آن شبیه به مخلوط کن خانگی است بسته های اسپتیک و کارتن‌های کاغذی ۳۰- ۴۰ دقیقه بهم زده می‌شوند تا لایه های فویل و پلاستیک از کاغذ جدا شوند. فیبر کاغذی کیفیت بالایی دارد و در تهیه محصولات کاغذی کابرد دارد.

مزایای بسته‌بندی اسپتیک برای مشتری: این بسته از مطرح شدن مردم پسند بوده است به‌خصوص برای خانواده ها و بچه ها و به دلیل استحکام آن، قابلیت نگهداری در قفسه برای مدت طولانی، ایمنی و سلامت، حفظ مواد مغذی، دسترسی آسان، نشکن بودن بسته‌بندی و همواره ترجیح داده می‌شود.

 

بسته‌بندی ضد عفونی شده

بسته‌بندی ضد عفونی شده می تواند به عنوان یك پر كردن محصول استریل تجاری در یك ظرف استریل تحت شرایط  ضد عفونی و فروش ظرف تعریف شود بنابراین عفونت مجدد و احتمال آن از بین می رود. این منجر به یك محصول می شود كه در دماهای مختلف مقاوم است. اصطلاح «ضد عفونی» از كلمه یونانی «سپتیكوس» ریشه گرفته است كه به معنی عدم حضور میكروارگانیزم‌های فاسدكننده است. در عمل، به طور كلی دو نوع خاص از كاربرد تكنولوژی بسته‌بندی ضد عفونی شده وجود دارد. بسته‌بندی قبل از استریل و استریل محصولات در این مورد می‌توان به مثال‌هایی همچون شیر و محصولات روزانه، دسرها و غذاهای نشاسته ای و دسرها و میوه و سبزیجات و سوپ‌ها و سس‌ها و محصولاتی با ذرات ریز اشاره كرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)