استفاده از مقواهای زیست‌تخریب‌پذیر در بسته‌بندی

 

استفاده از مقواهای زیست‌تخریب‌پذیر در بسته‌بندی

نوشیدنی گینس با بازسازی بسته‌بندی‌های نوشیدنی توسط مقواهای زیست‌تخریب‌پذیر، سالانه ۴۰۰ تن از ضایعات پلاستیکی را کاهش خواهد داد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از نوش آنلاین، دارنده نام تجاری نوشیدنی گینس، شرکت Diageo علاوه بر بسته‌بندی، حلقه‌های پلاستیکی را جایگزین حلقه‌های فلزی موجود در نوشیدنی‌های خود کرده است، اکنون تمامی محصولات چند‌منظوره این شرکت با مواد ۱۰۰٪ قابل بازیافت و زیست‌تخریب‌پذیر به فروش خواهند رسید.

به گفته این شرکت، بسته‌بندی جدید با هدف ایجاد توسعه پایدار و حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط‌زیست کمک کند که ضایعات پلاستیکی سالانه ۴۰۰ کاهش یابد.

Diageo که همچنین اعلام کرد که ۱۶ میلیون پوند (حدود ۲۰.۷۸ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری می‌کنند تا این مسیر سبز را گسترش و هموار سازد.

بسته‌بندی جدید نوشیدنی‌های این شرکت در اکتبر به بازار ایرلند وارد خواهند شد و در قفسه‌های کلیه فروشگاه‌های ایرلند قرار خواهند گرفت، همان‌طور که قبلاً در اخبار مربوط به این شرکت منتشر شده بود، این شرکت در تابستان سال ۲۰۲۰ قصد دارد در لیست فروشگاه‌های بریتانیا و بازارهای بین‌المللی قرار بگیرد.

با توجه به آنکه تمام بسته‌بندی‌های مقوایی که جایگزین بسته‌بندی قبلی این برند خواهند شد، منابع قابل بازیافت و کاملاً تجزیه‌پذیر هستند و قوطی‌های فردی این برند نوشیدنی نیز به‌طور کامل قابل بازیافت هستند، ازجمله آنکه ویجت و حلقه‌های موجود در لبه این بطری‌ها که به‌منظور کردن باز کردن در آن تعبیه‌شده‌اند نیز قابل بازیافت می‌باشند، می‌توان آینده‌ای روشن برای دستیابی با توسعه پایدار متصور شد و در انتظار گام نهادن سایر شرکت‌ها و محصولات در این راه بود.

البته لازم به ذکر است این پروژه در ژانویه  ۲۰۱۸، مطرح‌شده بود و شرکت Diageo در آن زمان متعهد به حذف مواد اولیه پلاستیکی و دستیابی به جایگزین کردن آن در سطح جهانی شده بود.

در سال گذشته این شرکت تعیین کرد که با اهداف کاهش مصرف مواد پلاستیکی برای سال ۲۰۲۵ اطمینان می‌دهد که به‌طور گسترده از مواد قابل بازیافت و قابل‌استفاده مجدد و یا تبدیل شونده به کمپوست استفاده نماید. هدف اولیه دستیابی به میانگین ۴۰ درصد محتوای بازیافت شده در بطری‌های پلاستیکی و سپس دستیابی به ۱۰۰ محتوای بازیافتی تا سال ۲۰۳۰ بوده است.

به‌طورکلی، تا سال ۲۰۲۰، شرکت چهار هدف پایدار در تولید و بسته‌بندی محصولات خود در نظر گرفته بود که شامل : کاهش وزن کلی بسته‌بندی تا ۱۵ درصد، افزایش محتوای بازیافتی تا ۴۵ درصد، استفاده از بسته‌های قابل‌استفاده مجدد تا ۱۰۰ درصد و اطمینان از اینکه تولید تمام بسته‌بندی کاغذ خود را بدون ایجاد جنگل‌زدایی فراهم آورده است.

در حال حاضر، دیگر مارک ها و برندهای Diageo در بیش از ۱۸۰ کشور جهان به فروش می رسد و شامل Johnnie Walker، Crown Royal، Baileys، Captain Morgan، Cîroc، Ketel One، Smirnoff و Tanqueray است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)