رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

رفع بحران کاغذ با ایجاد مراکز مبادله کتب درسی

  • چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 08:22
  • منتشرشده در کاغذ

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علاوه بر تبیین برنامه‌های کلان و سیاست‌گذاری‌های کلی جهت حل مشکل کاغذ، راه‌حل‌هایی مانند ایجاد و گسترش مراکز مبادله کتاب خصوصاً کتب درسی می‌تواند تأثیر بسزایی در حل معضل کمبود کاغذ داشته باشد.

به گزارش چاپ و نشر؛ جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خانه ملت عنوان کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید، معضل قیمت کاغذ و کمبود آن در بازار بیش از پیش حس خواهد شد و ممکن است مشکلات بسیاری را برای دانش آموزان و دانشجویان و خانواده های آنها به وجود آورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: علاوه بر تببین برنامه‌های کلان و سیاست گذاری‌های کلی جهت حل مشکل کاغذ، راه حل هایی مانند ایجاد و گسترش مراکز مبادله کتاب خصوصا کتب درسی می تواند تاثیر مهمی در حل معضل کمبود کاغذ داشته باشد.

نماینده لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید ترتیبی اتخاذ کند که کتاب‌های درسی در هر مقطع  برای استفاده حداقل 5 سال در نظر گرفته شود و ساز و کاری ایجاد کند که کتاب های مقاطع مختلف بین ورودی های جدید در گردش باشد و نیاز به چاپ مجدد کتب درسی برای هر سال تحصیلی به کم ترین میزان ممکن تقلیل یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته این مهم مستلزم برنامه ریزی دقیق آموزشی و دقت لازم در تدوین کتب درسی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 07:41
  • اندازه قلم