ارشاد از تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی حمایت می‌کند

  • پنج شنبه, 20 تیر 1398 ساعت 05:21
  • منتشرشده در کاغذ

تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی با اشاره به مشکلات تأمین کاغذ، خواستار حمایت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه‌شنبه (۱۸ تیرماه) با تعدادی از تولیدکنندگان نوشت‌افزار دیدار کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت. تولیدکنندگان نوشت‌افزار با اشاره به مشکلات تأمین کاغذ خواستار حمایت معاونت امور فرهنگی در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.

محسن جوادی در این دیدار با اشاره به تلاش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قرار دادن کاغذ نشر کتاب و مطبوعات در فهرست اقلام شامل دریافت‌کننده ارز دولتی گفت: برای حل مشکل تولیدکنندگان نوشت‌افزار در بازه کنونی نیز می‌توانیم با واردکنندگان کاغذ وارد تعامل شویم و از آن‌ها بخواهیم نسبت به تأمین کاغذ موردنیاز تولید نوشت‌افزار داخلی اقدام کنند.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش‌های معاونت امور فرهنگی برای توسعه مسیرهای صادرات و رونق تولید گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده از سوی معاونت امور فرهنگی در آینده نزدیک «صندوق توسعه ملی» بخشی از تسهیلات خود را به فعالان حوزه فرهنگ اختصاص خواهد داد. تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز می‌توانند با داشتن برنامه تجارت (Business Plan) تسهیلات ویژه دریافت کنند و از ظرفیت این صندوق برای کسب‌وکار فرهنگی استفاده کنند.

در این دیدار تولیدکنندگان نوشت‌افزار با اشاره به مشکلات خود خصوصاً تأمین کاغذ موردنیاز برای تولید دفترهای تحریر، خواستار حمایت معاونت امور فرهنگی در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.

آن‌ها همچنین پیشنهاد دادند که با توجه به بازه زمانی کوتاه برای آماده‌سازی دفترهای موردنیاز بازار داخلی در مهرماه، این کاغذ از سوی معاونت امور فرهنگی تأمین شود تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.

تولیدکنندگان نوشت‌افزار با اشاره به مسائل پیش روی تولید نوشت‌افزار در داخل اعلام کردند که در بازه کنونی نباید اجازه داد تا مشکلات موجود روی بازار داخلی تأثیر بگذارد و ازنظر حجمی و قیمتی بازار را کنترل کنیم. در این جلسه اعلام شد که مصرف کاغذ نوشت‌افزار داخلی ۳۷ هزار تن است که باید تلاش شود هرچه سریع‌تر آن را تأمین کرد.

همچنین این گروه از تولیدکنندگان اعلام کردند که برخی مشکلات در حوزه محصولات وارداتی و ثبت اقلام نوشت‌افزار وجود دارد که نیازمند حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 20 تیر 1398 ساعت 08:03
  • اندازه قلم