شاخص توزیع کاغذ میان روزنامه‌ها مشخص نیست

نماینده مردم تهران در مجلس که مدیر مسئول روزنامه اعتماد نیز است می‌گوید در حال حاضر معلوم نیست بر اساس کدام شاخص، سهمیه کاغذ به روزنامه‌ها داده می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر؛ الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره وضعیت کاغذ روزنامه به دنبال جلسه مدیران مسئول روزنامه‌ها با جهانگیری گفت: ما هنوز سر در نیاورده‌ایم که کاغذ روزنامه‌ها چه شده است؛ از سویی مسئولان مربوطه می‌گویند 150 تن کاغذ با ارز 4200 تومانی وارد بازار شده ولی از سوی دیگر نحوه توزیع آن مشخص نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: تیراژ هر روزنامه، ابعاد و تعداد صفحات آن مشخص است؛ بنابراین باید لیستی از روزنامه‌ها وجود داشته باشد تا سهم کاغذ اختصاصی برای هر روزنامه نیز مشخص شود ولی در حال حاضر معلوم نیست کاغذها را چگونه توزیع می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه سراسری "اعتماد" تاکید کرد: به روزنامه اعتماد فقط در حد یکی دو تن بیشتر کاغذ نداده‌اند و مابقی نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم؛ لذا اگر این رویه ادامه داشته باشد، روزنامه تعطیل خواهد شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح داد: این کاغذ مشمول ارز دولتی است ولی به دست روزنامه‌ها نرسیده است؛ معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد باید گزارش شفافی از نحوه توزیع این کاغذ ارائه دهد زیرا در حال حاضر معلوم نیست بر اساس کدام شاخص، سهمیه کاغذ به روزنامه‌ها داده می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)