اسحاق جهانگیری:

تأمین کاغذ؛ از مهم‌ترین نیاز‌های مطبوعات

معاون اول رئیس‌جمهور: تأمین کاغذ از مهم‌ترین نیاز‌های مطبوعات و نشریات کشور است

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری صداوسیما جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران عصر روز یکشنبه (30 تیرماه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص آخرین وضعیت تأمین کاغذ موردنیاز مطبوعات، تأمین کاغذ را از مهم‌ترین نیاز‌های مطبوعات و نشریات کشور برشمرد و با تأکید بر حمایت دولت از مطبوعات کشور، خواستار حل مسائل کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران جهت تولید کاغذ موردنیاز مطبوعات کشور شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه روند تأمین ارز و سرمایه در گردش کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران باید تسریع شود، از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و استانداری مازندران خواست با جدیت برای حل مسائل این کارخانه وقت بگذراند تا ظرف یک ماه آینده شاهد فعال شدن ظرفیت کامل این واحد تولیدی و تأمین کاغذ موردنیاز مطبوعات کشور باشیم.

وی همچنین از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست برای حل مشکل تأمین سرمایه در گردش کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران، این موضوع را در دستور کار قرار دهد و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و استاندار مازندران نیز حضور داشتند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از آخرین وضعیت تأمین و نحوه توزیع کاغذ موردنیاز مطبوعات کشور ارائه کرد.

در این نشست همچنین استاندار مازندران و مدیران کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران گزارشی از وضعیت تولید این کارخانه، مسائل پیش رو و نیاز‌های خود برای فعال شدن ظرفیت کامل کارخانه ارائه کردند.

مدیر کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به نیاز این کارخانه به مواد اولیه و نیاز ارزی اعلام کرد در صورت تأمین ارز موردنیاز باقیمت نیمایی و نیز تأمین مواد اولیه، این کارخانه قادر خواهد بود به‌سرعت به ظرفیت کامل فعال برسد و به‌طور کامل نیاز مطبوعات کشور به کاغذ را تأمین کند.

در این جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر و ارائه گزارش‌های مختلف، مقرر شد بانک مرکزی در گام نخست و با اولویت، به میزان ۱۰ میلیون دلار ارز موردنیاز این کارخانه را با نرخ نیمایی تأمین کند تا بر اساس تعهد مدیران کارخانه، ظرفیت تولید تا یک ماه آینده به‌طور کامل فعال شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تأمین مواد اولیه این کارخانه اقدامات لازم را انجام دهد و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت نیز موظف به افزایش سرمایه این کارخانه به‌منظور حل مشکلات مالی آن شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)