دبیرسندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا:

ضایعات کاغذ کیلویی۱۶۰۰تومان تعیین شد

  • چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 06:26
  • منتشرشده در کاغذ

قیمت هر کیلو آخال یا ضایعات کاغذ مورد استفاده برای کاغذ و مقوای چاپ و بسته‌بندی در نشست سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ۱۶۰۰ تومان تعیین شد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایبنا مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ، عنوان کرد: جمعی از تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در کشور به دعوت سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در نشستی حضور داشتند و درباره تعیین قیمت آخال یا ضایعات کاغذ به‌عنوان ماده اولیه و اصلی تولید کاغذ و مقوای چاپ و بسته‌بندی صحبت کردند.

وی ادامه داد: در این نشست پس از ساعت‌ها بحث و تبادل نظر و با توجه به موقعیت بازار تولیدی، کف قیمت آخال ۱۶۰۰ تومان تعیین شد.

 پورداد با بیان اینکه پیش از این قیمت این کالا حدود ۲۲۰۰ تومان بود، گفت: آخال به‌عنوان ماده حیاتی در صنعت تولید کاغذ با نوسانات قیمت روبه‌رو بود که در جلسه امروز تلاش کردیم، طی رایزنی با دست‌اندرکاران این حوزه قیمت آن‌را کاهش دهیم.

 وی یادآور شد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی با تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و نشست‌هایی از این دست در سندیکا به دنبال رسالت اصلی آن تعریف شده است و امیدواریم بتوانیم به زودی در حوزه‌های دیگر تولید کاغذ نیز چنین جلساتی داشته باشیم.

آخال‌ یا ضایعات کاغذ، جزو مواد اولیه تولید کاغذ در صنایع چاپ و بسته‌بندی کشور به شمار می‌آید که به دنبال شرایط اقتصادی برخی از تولیدکنندگان برای تامین آن با مشکلات جدی روبه‌رو بودند. این مواد برای صنعت تولید کاغذ بسیار حائز اهمیت است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 08:29
  • اندازه قلم