جزئیات خرید کاغذ تولید داخل توسط وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۶

  • یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 06:54
  • منتشرشده در کاغذ

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزئیات خرید کاغذ تولید داخل برای چاپ کتاب‌های درسی را تشریح کرد.

 

لیدا نیک‌روش، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به اینکه آیا وزارت آموزش و پرورش امسال نیز برای چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده از کاغذهای تولید داخل استفاده خواهد کرد،‌ گفت:  این جزو برنامه‌های ماست که هر سال بخشی از نیاز به کاغذ را از تولید داخل تامین می‌کنیم‌، البته تاکنون دو شرکت چاپ وزارت آموزش و پرورش اعلام نیاز به کاغذ نکرده‌اند تا ما برای خریداری وارد مذاکره شویم.

 وی با بیان این مطلب که هر زمان احساس شود کاغذ‌های موجود در انبار که معمولاً برای دو سال خریداری می‌شود‌، رو به اتمام است‌، ما بخشی از کاغذها را از تولید داخل تامین خواهیم کرد‌، گفت:  چاپ کتاب‌های درسی سال‌های 96 و 97 رو به اتمام است و در چاپ این کتاب‌ها از کاغذهایی که سال گذشته خریداری شد،‌ استفاده کرده‌ایم. برای سال 98 و چاپ کتاب‌های درسی قطعاً ما در شش ماهه دوم سال مذاکرات را با کارخانجات داخلی آغاز خواهیم کرد.

 نیک‌روش با بیان این مطلب که کیفیت کاغذهای تولید شده برای آموزش و پرورش در سال‌های پیش نسبت به گذشته بهتر بود‌، گفت‌: البته هنوز جا دارد تا کاغذهای بهتری برای کتاب‌های درسی تولید شود. ما بیش از 40 درصد نیازمان به کاغذ را در سال‌های گذشته از کارخانجات داخلی خریداری کردیم و در صورت افزایش کیفیت تولید این درصد افزایش می‌یابد.

 وی در پایان گفت:‌ تاکنون هیچ پیشنهادی از سوی کارخانه چوب و کاغذ مازندران که سال‌های گذشته کاغذ مورد نیاز ما را تامین می‌کرد‌، برای آغاز مذاکرات جدید داده نشده است،‌ اگر این کارخانه اعلام آمادگی کند‌، ما پیشنهاد را بررسی کرده و خوشحال خواهیم شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)