مدیرکل تأمین اجتماعی

   پرونده کاغذی برای بیمه شدگان جدیدالورود نداریم

ازابتدای اجرای طرح تاکنون10هزارو657پرونده الکترونیک برای ورودی‌های جدیدتأمین اجتماعی در استان قم تشکیل شده است ودر آینده کلیه‌ شعب باپرونده الکترونیک کار می‌کنندو از پرونده های کاغذی خبری نخواهد بود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبر نگاران،  (اصغر دادخواه)مدیرکل تأمین اجتماعی قم، گفت: سازمان تأمین اجتماعی در سال‌های اخیر گام‌های بزرگی به منظور کاهش میزان مصرف کاغذ برداشته و در این راستا پروندهای کاغذی را از چرخه کار کنار گذاشته است.

وی ادامه داد: در راستای تسهیل فرایند ارائه خدمت به مخاطبان برداشته و ارائه 20 خدمت الکترونیک نیز یک نهضت بزرگ IT به شمار می‌رود در این زمینه اجرای طرح تاکنون 10 هزار و 657 پرونده الکترونیک برای ورودی‌های جدید تأمین اجتماعی در استان قم تشکیل شده است و در آینده کلیه‌ شعب با پرونده الکترونیک کار می‌کنند.

دادخواه تصریح کرد: بیش از 3 میلیارد ریال در راستای آماده کردن زیرساخت‌های لازم برای الکترونیکی کردن ارائه خدمات در تأمین اجتماعی استان هزینه شده است و تمام شعب 4 گانه قم به سخت افزارهای موردنیاز تجهیز شده‌اند.

مدیرکل تأمین اجتماعی قم با تاکید بر اینکه سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای به تمام دستگاه‌های اجرایی خواسته بود زیر ساخت‌های لازم را برای حذف دریافت کپی مدارک هویتی از شهروندان مهیا کنند گفت: شعب 4 گانه تأمین اجتماعی قم از ابتدای مردادماه امسال طرح حذف دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی را عملیاتی کرده‌اند و هم اکنون با اسکن اصل مدارک و بهره برداری از پایگاه هویتی تجمیعی و سامانه استعلام سازمان ثبت احوال فرایند خدمت رسانی به مردم آسان‌تر شده است.

 

اکنون 753 هزار بیمه شده در استان قم از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره مند هستند که 230 هزار نفر از آن‌ها بیمه شده اصلی و حدود 43 هزار نفر نیز بازنشسته و مستمری بگیرهستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)