نرخ ارز، امروز هم قیمت کاغذ را جابجا کرد

 کاغذ که ماده اصلی صنعت چاپ در رسته ها و رشته های مختلف چاپ است هنوز از ثبات مورد انتظار بازار را نیافته است.

به گزارش چاپ و نشر قیمت دلار از 4 هزار و 570 تومان (دیروز) تا 4 هزار و هفتصد و ده تومان، تومان(امروز) یک شبه افزایش یافت.

بنابر این گزارش با توجه به نوسانات نرخ ارز قیمت انواع کاغذ و مقوا امروز افزایش یافت. به طوری‌که 70 گرم 100x70 به قیمت 102 هزار تومان داد و ستد شد .

در این گزارش آمده است: انتظار می‌رود قیمت دلار تا فروردین به ارقامی بالاتر از نرخ موجود برسد. این مساله وضعیت روانی بازار را تحت تاثیر قرار داده است.با توجه به مشکلات پیش آمده در بازار جهانی کاغذ مانند گران شدن ده درصدی خمیر، تعطیلی کارخانه بزرگ تولید کاغذ در چین، ارسال کاغذ روسیه برای تامین نیاز بازار چین و کمبود کاغذ در بازار جهانی و البته مسایل بازار داخلی، انتظار افزایش قیمت این کالا در بازار طبیعی است.

اکنون که نرخ  دلار با بی ثباتی دایمی روبه رو شده است، این مساله بر وضعیت روانی بازار اثر گذاشته است.اندکی تغییر در نحوه و میزان عرضه، باز هم قیمت کاغذ را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این گزارش می‌افزاید، افزایش تقاضای بازار در آستانه عید بر قیمت کاغذ تاثیر خواهد گذاشت و مصرف کنندگان همچنان باید در انتظار افزایش نرخ کاغذ باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت 08:13
  • اندازه قلم