بهره برداری از کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا در قشم

  • چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 10:11
  • منتشرشده در کاغذ

کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا در قشم با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه به بهره برداری رسید. 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، این کارخانه با  رویکرد حفاظت از منابع طبیعی ملی توسط شرکت مقوا گستران افق قشم با 54 میلیارد و 230 میلیون ریال اعتبار در شهرک صنعتی تولا افتتاح شد.

محصولات این کارخانه از مواد بازیافت و ضایعات دور ریختنی همانند کارتن،کاغذ های باطله، کارتن های بسته بندی جمع آوری شده از سطح جزیره تهیه می شود و در صورت نیاز می توان مواد اولیه لازم را از دیگر مناطق آزاد و سطح کشور هم تهیه کرد.

با آغاز به کار کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا در جزیره قشم برای 49 نفر به صورت مستقیم و بیش از 200 نفر به صورت غیر مستقیم موقعیت اشتغال فرآهم می شود.

این کارخانه ظرفیت تولید 30 تُن محصول در روز و ده هزار و 800 تُن در سال را دارد.

استفاده از ضایعات برای تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا، نقش مهمی در حفظ درختان و منابع طبیعی کشورمان دارد و انتظار می رود با توسعه این صنعت بتوانیم در فازهای بعدی شاهد صادرات تولید اینگونه محصولات به کشورهای پاکستان، هند، امارات و حتی چین باشیم.

شایان ذکر است؛ کارخانه شرکت مقوا گستران افق قشم با سرمایه گذاری بخش خصوصی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و یک سوله دو هزار و 500 متر مربعی در شهرک صنعتی تولا راه اندازی شده است.

جزیره قشم در جنوب ایران همانند سایر نقاط کشور امسال هم در ایام الله دهه مبارک فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های مختلف صنعتی، آموزشی، عمرانی، تجاری و خدماتی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 10:53
  • اندازه قلم