سرپرست معاونت فرهنگی شهرداری شیراز:

کتابهای نو بجای کتاب و کاغذ های باطله در شهرداری شیراز

  • چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 12:22
  • منتشرشده در کاغذ

سرپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اجرای طرح معاوضه کاغذ باطله و کتاب های کهنه با کتاب های نو در ماه های پایانی سال خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس،سید عباس آتش زمزم با اشاره به اهمیت و نقش مطالعه در افزایش فرهنگ شهروندی گفت: این طرح علاوه بر کمک به خرید و مطالعه کتاب، با مأموریت های شهرداری نیز تطابق دارد. وی افزود: در این طرح فرهنگ بازیافت نیز ترویج خواهد شد و یادآوری می شود که کاغذ زباله نیست.

وی با بیان اینکه امسال طرح تعویض کاغذ باطله با کتاب توسط شهرداری 27 اجرا در نقاط مختلف شیراز داشته است افزود: در آخرین اجرای این طرح بیش از 1500کیلوگرم کاغذ باطله با بیش از 50 هزار جلد کتاب معاوضه شد و نمایشگاه کتاب مربوطه که با استقبال خوب شهروندان روبرو شده است بیش از 150هزار نفر بازدید کننده داشته است.

سرپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیرازگفت: در طرح خانه تکانی کتاب که از 17 بهمن به مدت یک ماه برپاست، فرهنگسراهای کتاب، جوان، انتظار و رسانه و شهرداری منطقه 2 میزبان علاقمندان به کتاب خواهند بود و شهروندان شیرازی می توانند هرچیزی که از جنس کاغذ و مقوا باشد را به قیمت هر کیلو  300تومان به مراکز برپایی این طرح تحویل دهند و کتاب های نو را نیز با 50درصد تخفیف خریداری نمایند.

آتش زمزم افزود: 28 بهمن تا 3 اسفند نیز فرهنگسراهای شهروند و علوی به مکان های اجرای این طرح خواهند پیوست .

وی  طرح خانه تکانی کتاب را در راستای تحقق  شعار شهردار شیراز مبنی بر شهر سبز پایدار و شهروند فرهنگ مدار معرفی کرد و افزود: هرچه ارتباط با کتاب در میان شهروندان تقویت شود قطعاً توسعه فرهنگ شهروندی نتیجه آن خواهد بود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)