دود افزایش قیمت کاغذ در چشم صحافان

رییس اتحادیه صحافان تهران «جلیل غفاری‌رهبر» با اشاره به مشکلات این صنف به دنبال کمبود مواد مورد نیاز صحافان گفت: طی یک ماه اخیر به دلیل عدم ترخیص برخی کاغذها و مقواهای مورد نیاز بسیاری از اهالی صنف دچار مشکل شده‌اند و قیمت تمام شده کاغذ و مقوا افزایش داشته است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، جلیل غفاری‌رهبر با اشاره به کمبود مواد اولیه مورد نیاز صحافان در هفته‌های اخیر عنوان کرد: به دلیل کمبود کاغذ گلاسه و مقوا قیمت این اجناس در بازار بالا رفته و این کار به بدنه صنف آسیب جدی وارد کرده است و تا زمانی که این کالاها در گمرک باقی مانده‌اند باید منتظر استمرار این وضعیت بود.
 
وی افزود: اگر اجناسی که اکنون در گمرک‌ها باقی مانده‌اند ترخیص شود و به دست بنگاه‌ها و تجار برسد قطعا قیمت‌ها بار دیگر تعادل پیدا می‌کنند و تولیدکنندگان می‌توانند در فضای آرامی به کار مشغول باشند.
 
غفاری‌رهبر با اشاره به شیطنت برخی واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: در یکسال اخیر برخی واردکنندگان به اسم مقوا، کاغذ گلاسه به کشور وارد می‌کردند و این موضوع حساسیت‌های زیادی به وجود آورده است که موجب شده سختگیری‌ها شدت پیدا کند اما این موضوع اگر مستمر باشد به تولید ضربه می‌زند.
 
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان بزرگترین متضرران این موضوع هستند، گفت: علاوه بر عدم ترخیص برخی مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان، در هفته‌های اخیر نیز نوسانات نرخ ارز بازار را به هم ریخته است و نتیجه همه این‌ها به ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده است.
 
رییس اتحادیه صحافان تهران با اشاره به برخی موارد مورد نیاز صحافان توضیح داد: اغلب صحافان برای کار خود به مقوای پشت طوسی و کاغذ گلاسه نیاز دارند موادی که الان در بنگاه‌های کاغذفروشی موجود نیست و بسیاری از تولیدکنندگان به این مواد نیاز دارند تا چرخ کارگا‌ه‌های آن‌ها بچرخد اما الان با مشکل روبرو هستند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 14:14
  • اندازه قلم