خط تولید کاغذ از سنگ در بوشهر

سنگ، کاغذ،توسعه‏‏

  • پنج شنبه, 24 اسفند 1396 ساعت 08:12
  • منتشرشده در کاغذ

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در کنار اجرای طرح توسعه کربنات کلسیم رسوبی در دشتی، خط تولید کاغذ از سنگ در دشتی راه‌اندازی می‌شودپیش از این تولید کاغذ از سنگ آهک در دو استان یزد و شیراز مورد بررسی قرار گرفته بود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از تسنیم ، سید حسین حسینی محمدی در جریان بررسی اجرای طرح یک کارخانه ‌شهرستان دشتی  با بیان اینکه این کارخانه چهارمین کارخانه تولید این محصول در آسیا  است اظهار داشت: کارخانه آهک هیدراته شهرستان دشتی نخستین واحد تولیدی این محصول در خاورمیانه است.

وی با اشاره به طرح اشتغال‌زایی کارخانه آهک هیدراته شهرستان دشتی افزود:  این کارخانه در 8 هکتار  اجرا شده که اکنون 66 نفر مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تولید روزانه 200 تن آهک خبرداد و تصریح کرد: روزانه 200 تن آهک، تولیدی این شرکت به قطر، کویت، هند و بنگلادش صادر می شود.

حسینی با تاکید بر نقش مهم این کارخانه در تامین مواد اولیه محصولات دیگر بیان کرد:  یکی از خطوط جدید کارخانه آهک هیدراته طرح توسعه شرکت کربنات کلسیم رسوبی است که در 8 هکتار زمین اجرا شده و به عنوان نخستین خط تولیدی ایران و خاورمیانه است.

وی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی زمینه اشتغال بیش از 150 نفر فراهم می کند افزود: طرح توسعه کربنات کلسیم رسوبی تأمین‌کننده مواد اولیه صنایع لاستیک‌سازی، لوازم‌آرایشی و دارویی، کاغذسازی، چسب، منسوجات و گرانول پی. وی. سی (p.v.c) است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از راه اندازی خط تولید کاغذ  از سنگ در دشتی خبرداد وبیان کرد:کنار طرح توسعه کربنات کلسیم رسوبی، واحد کاغذسازی از سنگ راه‌اندازی می‌شود که در خاورمیانه بی‌نظیر است.

حسینی گفت: اگر این خط تولید راه‌اندازی شود، لازم نیست درختی برای تولید کاغذ قطع شود چراکه کاغذهای متنوع از سنگ تولید می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 08:57
  • اندازه قلم