مصطفی کواکبیان:

پیگیری مجلس برای رفع موانع کاغذی

  • شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 06:21
  • منتشرشده در کاغذ

مصطفی کواکبیان با حضور با اشاره به مشکل کاغذ گفت: دولت باید وارد کار شود و بدون شک ما در مجلس نیز حمایت‌ خواهیم کرد و پیگیر این موضوع خواهیم شد تا مشکل تولیدکنندگان فرهنگ به زودی حل شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا، مصطفی کواکبیان اظهار کرد: امروز برای رونمایی از کتاب «جرم‌انگاری نقض حقوق سیاسی شهروندان در حقوق ایران»  در حاشیه این اتفاق بازدیدی هم از نمایشگاه داشتم.

وی ادامه داد: در حاشیه این بازدید با برخی ناشران صحبت کردم. حقیقتا خیلی از ناشران از وضعیت موجود می‌نالیدند و می‌گفتند که به دلیل افزایش قیمت کاغذ کتاب کم چاپ کرده‌اند و عموما کتاب‌های گذشته را به نمایشگاه آورده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های مجلس گفت: دو روز پیش من در مجلس تذکری دادم و گفتم که اگر دولت تعهدی برای تامین ارز مسافرتی یا ارز برای دارو یا برای دانشجوها داده است، باید به حوزه نشر و مطبوعات نیز توجه جدی داشته باشد و این حوزه را فراموش نکند.

وی با اشاره به مشکل این روزهای صنعت نشر ادامه داد: من از همین تریبون، یعنی خبرگزاری کتاب ایران این پیام را به دولت می‌دهم که هرچه سریع‌تر به فکر چاره‌ای برای حل مشکلات کاغذ باشد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت باید وارد کار شود و بدون شک ما در مجلس نیز حمایت‌ خواهیم کرد و پیگیر این موضوع خواهیم شد تا مشکل تولیدکنندگان فرهنگ به زودی حل شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)