جشنواره آخرین امتحان در شیراز اولین روز کاری خود را آغاز کرد

  • پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 ساعت 06:10
  • منتشرشده در کاغذ

دومین جشنواره آخرین امتحان با هدف جمع آوری کاغذ‌های باطله و کتاب‌های درسی دانش آموزان آغاز شد. 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از صدا و سیما، درآغاز جشنواره آخرین امتحان رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: دانش آموزان می‌توانند تا آخر خرداد کاغذ و کتاب‌های بدون استفاده خود را به یکی از ۵۷ ایستگاه اطلاع رسانی و جمع آوری مواد قابل بازیافت یا به مدارس خود، تحویل دهند.

خوشبخت افزود: دانش آموزان با این اقدام علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان، می‌توانند در قرعه کشی ویژه این برنامه شرکت کنند و از جوایز تعیین شده در این برنامه بهره ببرند.

وی گفت: برای تولید هر تن کاغذ ۱۷ درخت تنومند قطع می‌شود و با در نظر گرفتن اینکه هر ایرانی سالانه به طور متوسط ۱۳ کیلوگرم کاغذ مصرف می‌کند، باید برای تولید این مقدار کاغذ در ایران بیش از ۱۷ میلیون درخت قطع شود.

به گفته رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز : کم کردن استفاده از مواد شیمیایی برای تولید کاغذ نو و  جلوگیری از قطع درختان از  مزایای بازیافت کاغذ است.

 

رئیس سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه بیش از ۹۵ تن از هزار و 70 تن زباله روزانه تولید شده در شهر شیراز را کاغذ، مقوا و کارتن تشکیل می‌دهد، نقش تفکیک پسماند‌ها از مبداء را در جلوگیری از به هدررفتن این سرمایه‌ها مهم ارزیابی کرد.

در نخستین جشنواره آخرین امتحان پارسال بیش از ۴۵ هزار کیلوگرم کاغذ و مقوا توسط دانش آموزان به مدارس و ایستگاه‌های بازیافت تحویل داده شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 ساعت 07:49
  • اندازه قلم