شجاع :

 وفور کاغذ چاپ و تحریر و گلاسه در انبارها

 

غلامرضا شجاع با اشاره به افزایش قیمت چاپ و تحریر و گلاسه گفت: کاغذ چاپ و تحریر و گلاسه در انبار واردکنندگان و کاغذفروشان به وفور وجود دارد اما شاهد قیمت بالای این کاغذها در بازار هستیم که تاثیر زیادی بر حوزه کتاب و صنعت نشر کشور می‌گذارد.

به گزارش چاپ نشر نقل از ایبنا، غلامرضا شجاع؛ نماينده مصرف كنندگان کاغذ عنوان کرد: هميشه طرفدار عرضه و تقاضا بودم و فعالان حوزه کاغذ و مقوا شاهد هستند که هميشه مخالف ورود تعزيرات و دخالت آن‌ها در حوزه كاغذ بودم ولي تعدادي سودجو بي‌انصافانه و بدون در نظر گرفتن وضعيت بد كشور و فشار خارجي از این وضعیت سوءاستفاده مي‌كنند.

وی ادامه داد: امروز در بازار كاغذ ٧٠ گرمي ١٠٠/٧٠ حدود ١٠٧ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که مبلغ بسیار بالایی است و این کالا در بازار قيمت غيرمنطقي و بي‌انصافانه‌ای دارد.

شجاع با بیان اینکه قیمت کاغذ باید از مبلغی که الان در بازار خرید و فروش می‌شود کم‌تر باشد، گفت: اگر در هفته آينده بهای کاغذ كاهش قابل قبولي نداشته باشد به عنوان نماينده مصرف كنندگان کاغذ خواهان ورود تعزيرات به بازار كاغذ و گلاسه خواهم شد.

وی همچنین از ارسال نامه‌ای به محمدرضا كلامي؛ مديركل اقتصاد و تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و یادآور شد: در این نامه عنوان کرده‌ام که به دنبال افزایش بی‌رویه و بدون دلیل قیمت کاغذ چاپ و تحریر و گلاسه در بازار و با توجه به اینکه این کالاها با ارز دولتی وارد شده‌اند و انبارها انباشته از کاغذ هستند این گرانی توجیهی ندارد.

وی یادآور شد: به دنبال وفور کاغذ چاپ و تحریر و گلاسه در بازار نگرانی‌ای از بابت کمبود کاغذ حداقل برای شش ماه آینده وجود ندارد ولی متاسفانه ما شاهد قیمت بالای این کاغذها در بازار هستیم که تاثیر زیادی بر حوزه کتاب و صنعت نشر کشور می‌گذارد.

شجاع با بیان اینکه برگزاری جلسه اضطراری کارگروه کاغذ در این برهه ضروری است، گفت: از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همایون امیرزاده؛ نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کارگروه تقاضاي جلسه اضطراري در این هفته براي جلوگیری از افزايش بي‌رويه كاغذ و گلاسه دارم که امیدوارم به زودی برگزار شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)