رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا:

اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز قدم مثبت دولت

  • چهارشنبه, 20 تیر 1397 ساعت 09:30
  • منتشرشده در کاغذ

 

 

رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: انتشار فهرست دریافت‌کنندگان ارز بهترین کاری بود که دولت در زمینه مفاسد اقتصادی انجام داده است زیرا اکنون فردی که چندین میلیون یورو ارز دریافت کرده باید برگه سبز و مدارک ورود کالا را ارایه بدهد و با این اقدام از مفاسد بعدی جلوگیری می‌شود. 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، حسن میرباقری؛ رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به اخبار هفته اخیر درباره انتشار فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و تاثیر آن در بازار گفت: فهرستی که منتشر شده شامل اسامی افرادی است که ارز دولتی دریافت کرده‌اند و در این میان برخی کالای خود را وارد کرده‌اند و می‌تواند درباره خرید خود توضیح دهند و برای فروش مشکلی ندارند.

وی افزود: اما در این میان عده‌ای پروفرما پر کرده‌ و ارز دولتی دریافت کرده‌اند ولی کالایی وارد نکرده‌اند و البته نباید فراموش کرد که این شگردی بوده که سال‌های قبل هم انجام‌ می‌شد و این موضوع فقط بحث الان نیست و ریشه در گذشته دارد.

میرباقری با بیان اینکه بررسی و تفحص از این موضوع فقط نباید به آمار امسال محدود شود، یادآور شد: در سال‌های اخیر که تفاوت نرخ ارز دولتی و آزاد زیاد بود باز هم چنین اقداماتی توسط برخی افراد انجام شده است و برای بررسی همه تخلفات انجام شده باید به فهرست سال گذشته هم مراجعه شود.

وی تاکید کرد: تا جایی که اطلاع دارم افرادی که این ارزها را دریافت کرد‌ه‌اند عضو انجمن ما نبوده‌اند و اغلب آن‌ها کسانی بودند که در کار واردات کاغذ فعال بودند و کالای خود را هم به بازار عرضه کردند.

رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا همچنین به رایزنی با مسئولان دولتی برای بررسی وضعیت این فهرست اشاره کرد و گفت: با مراجع دولتی مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای بررسی این موضوع جلساتی برگزار کردیم و اعلام داشتیم اگر نظر کارشناسانه بخواهند این انجمن اعلام آمادگی می‌کند تا به آن‌ها کمک کنیم تا این افراد شناسایی شوند.

وی یادآور شد: باید بگویم بیش از ۸۰ درصد کسانی که در این فهرست به عنوان واردکننده کاغذ ارز دریافت کرده‌اند را من به عنوان رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا نمی‌شناسم و افرادی هستند که در حوزه‌های دیگر کار می‌کنند.

به گفته میرباقری، انتشار این فهرست بهترین کاری بوده است که دولت در زمینه مفاسد اقتصادی انجام داده است زیرا فردی که چندین میلیون یورو ارز دریافت کرده است باید برگه سبز و مدارک ورود کالا به دولت ارایه کند و در این میان سازمان‌های نظارتی باید به موضوع وارد شوند.

وی تاکید کرد: خوشحالیم که دولت با نگاه مثبت در این زمینه با هدف حمایت از واردکنندگان اصلی خوشنام و شناسنامه‌دار این کار را انجام می‌دهد و البته خوش‌نامی به این معنا نیست که این افراد حتما در انجمن ما عضویت داشته باشند، از سوی دیگر حمایت از مصرف‌کننده نهایی است که موجب می‌شود کل جامعه از حضور اخلال‌گرانی که ارز دریافت کرده‌اند و کالایی وارد نکرده‌اند ایمن شود.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 تیر 1397 ساعت 11:43
  • اندازه قلم