صدها تن کاغذها در گمرک در انتظار ارز دولتی

  • یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 06:49
  • منتشرشده در کاغذ

 

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا از عدم ترخیص صدها تن کاغذ و مقوا از گمرک بدلیل دریافت نکردن ارز ۴۲۰۰ تومانی انتقاد کرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبر نگاران، سیدحسن میرباقری رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، ‌ با انتقاد از عدم ترخیص کاغذ از گمرک به دلیل اختلال در ثبت سامانه نیما برای دریافت ارز 4200 تومانی گفت:‌ محموله‌های قابل توجهی از کاغذهایی غیر از چاپ و تحریر هم‌چون مقوای پشت طوسی، ایندربورد‌، کاغذ گلاسه و... در گمرک مانده است و چون ارز 4200 تومانی به آن‌ها تخصیص نیافته امکان ترخیصشان نیست.

وی ادامه داد:‌ برای دریافت ارز 4200 تومانی باید در سامانه نیما ثبت‌نام کرد،‌ واردکنندگان این نوع کاغذها از طریق نیما نیز اقدام کرده‌اند،‌ اما هنوز موفق به دریافت ارز نشده‌اند‌، مراجعات به بانک نیز مثمر ثمر نبوده است چرا که بانک مرکزی وعده داده که ارز به زودی اختصاص پیدا می‌کند اما هم‌چنان معطل هستیم.

میرباقری تصریح کرد:‌ خوشبختانه برای کاغذهای چاپ و تحریر به دلیل توجه دولت به راحتی می‌توان ارز را دریافت کرد‌، اگرچه قرار بود برای واردات این نوع کاغذهات ارز 3800 تومانی بدهند‌، اما 4200 تومانی داده‌اند و هنوز ما به تفاوت آن پرداخت نشده است. به هرحال وضع کاغذ چاپ و تحریر بهتر از کاغذ‌های مقوا است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)