عدم نظارت زمینه ساز تخلف شد

  • دوشنبه, 08 مرداد 1397 ساعت 06:42
  • منتشرشده در کاغذ

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تخلفات میلیاردی واردکنندگان کاغذ و مقوا، نبود نظارت کافی از جانب دولت را باعث بروز این امر دانست.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از خانه ملت، غلامرضا کاتب در خصوص تخلفات واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: متاسفانه بانک مرکزی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ برخوردی با متخلفان حوزه ارزی علی‌الخصوص واردکنندگان کاغذ و مقوا انجام نمی‌دهند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که بانک مرکزی برای واردکنندگان کاغذ و ارز گشایش اعتبار می‌کند باید نظارت کند تا واردکنندگان با ارز دولتی کالاهای دیگر وارد نکنند بنابراین نبود نظارت کافی باعث بروز تخلفات میلیاردی از جانب واردکنندگان کاغذ و مقوا شده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: متاسفانه در ابتدای کار بحث دونرخی شدن قیمت ارز آسیب‌های جدی وارد اقتصاد کشور کرده است و حوزه کاغذ نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دلیل نبود سازوکار درست، برخی از واردکنندگان این حوزه، به جای واردات مواد اولیه کارخانجات، کالاهای غیر ضروری وارد کرده‌اند.

وی ادامه داد: دولت باید از اتفاقات رخ داده در مورد استفاده برخی افراد و شرکت‌ها از ارز دولتی برای واردات کالاهای غیرضروری تجربه کسب کرده و سازوکار استفاده از ارز دولتی را بطور دقیق تعیین کند و بر واردات کالاهای ضروری به دقت نظارت داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با متخلفان حوزه کاغذ و مقوا برخورد کرده و شرکت‌ها و کسانی را که با ارز دولتی به جای واردات کاغذ و مقوا، کالاهای غیرضروری وارد کرده‌اند به قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور معرفی کنند .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)