شفاف سازی در بازار کاغذ

ورود افرا متفرقه ممنوع

  • یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 07:14
  • منتشرشده در کاغذ

 

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه انتخاب و معرفی افراد تایید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دریافت ارز دولتی کاغذ تحریر و روزنامه، گفت: با این اقدام جلوی ورود دولت افرادی که خارج از کار کاغذ هستند گرفته می‌شود و این به نفع بازار است.

حسن میرباقری؛ رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به تفاهم‌ کارگروه کاغذ برای معرفی افراد معتمد تهیه کاغذ با ارز دولتی گفت: طبق این تفاهم، قرار است که افراد برای دریافت ارز دولتی از سه طریق زیرمجموعه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و در بخش خصوصی انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا تایید شوند.

وی افزود: با این اقدام افرادی که خارج از کار واردات کاغذ و فعال در حوزه‌های متفرقه هستند نمی‌توانند در این زمینه ورود پیدا ‌کنند و این موضوع به نفع بازار خواهد بود.

میرباقری با بیان اینکه این اقدام به عنوان سیاست حمایتی دولتی در حوزه بحران کاغذ به شمار می‌آید، عنوان کرد: امیدوارم با این تصمیم پیش‌بینی شده دولت همه نهادها و سازمان‌های مسئول و درگیر بتوانند با صداقت کار را دنبال کنند. البته موفقیت این طرح به عملکرد بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت هم بستگی دارد.

رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه شناسایی واردکنندگان به روشن شدن و شفافیت وضعیت ورود کاغذ کمک می‌کند، گفت: زمانی که واردکنندگان شامل افراد حقیقی و حقوقی از قبل شناسایی شده باشند، در زمینه پاسخگویی به مراجع ذی‌صلاح در آینده قابل شناسایی هستند و راحت‌تر می‌توان در برخی زمینه‌ها پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: البته در این زمینه معتقدم تفاهم‌‌ها باید به شکل کامل و صددرصد انجام شود و سلیقه‌ای نباشد، همچنین اگر با هماهنگی تمام دست‌اندرکاران باشد، در آینده موفق خواهیم بود.

میرباقری همچنین درباره قیمت‌گذاری‌ها توضیح داد: در این زمینه معقتدم کارها باید به گونه‌ای باشد که حداقل و حداکثر قیمت‌گذاری‌ها با مشورت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات، همچنین دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه انجام شود تا به نتیجه بهتری برسیم.

وی افزود: زیرا در بحث قیمت‌گذاری‌ها، قیمت‌ بازار بر اساس بهای جهانی کاغذ و قیمت فروش کارخانه به همراه جزئیاتی مثل هزینه حمل و نقل و... در نظر گرفته شده و بعد قیمت‌گذاری نهایی انجام شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)