وزارت صنعت، معدن و تجارت، متولی تامین کاغذ

  • پنج شنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 07:09
  • منتشرشده در کاغذ

به گزارش چاپ و نشر، سلطانی فر معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری اصحاب رسانه استان همدان به مشکلات کاغذ مطبوعات پرداخت و افزود: مسئول پاسخگویی در حوزه کاغذ وزارت صنعت، معدن و تجارت است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی تامین این نیاز مطبوعات نیست.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تشکیل کمیته کاغذ در این وزارتخانه گفت: فرصت ها و ظرفیت های کشور برای تهیه و تولید کاغذ در داخل شناسایی شده که با اجرای طرح‎های کوتاه و بلند مدت می توان مشکل کاغذ را برای همیشه مرتفع کرد.

سلطانی فر ظرفیت مازندران در تولید چوب و کاغذ، طرح تولید کاغذ روزنامه از آخال (ضایعات روزنامه) و تولید کاغذ از سنگ آهک را از طرح های مورد نظر برای جبران کمبود کاغذ برشمرد.

 

اختصاص ارز به چاپخانه داران

این مقام مسئول به مشکل چاپخانه دارن کشور نیز اشاره کرد و گفت: 90درصد مواد اولیه صنعت چاپ مانند زینک و مرکب وارداتی است و ارزبری هنگفتی دارد و قرار گرفتن زینک در گروه کالاهای اساسی برای اختصاص ارز بخشی از مشکلات صنف چاپ و نشر را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مطبوعات باید از وابستگی به آگهی و رپرتاژ خارج شود، اظهار داشت: مطبوعات از فضای مجازی و رسانه های دیجیتال باید بهره گرفته و به این سمت و سو حرکت کنند.

سلطانی فر یادآورشد: دوران رسانه های کاغذی به سر آمده و آرام آرام در حال اتمام است و مدیران مسئول باید این تحول را لمس کرده و وارد دنیای جدیدی برای درآمدزایی و ادامه حیات شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز به همدان سفر کرد و با حضور در جمع مدیران و خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری ها به مشکلات و کاستی های آنها گوش فرا داد و راهکارهایی ارائه کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 07:13
  • اندازه قلم