تکانه‌های ارزی افزایش 120 درصدی کاغذ را به دنبال داشت

 

کیوان کاشفی به افزایش 120 درصدی قیمت کاغذ که مشکلات بسیاری برای چاپخانه‌داران ایجاد کرده اشاره کرد و گفت: این گرانی سرسام‌آور در حالی است که حتی یک نفر هم نیست که ادعا کند با ارز آزاد، واردات کاغذ انجام می‌دهد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از موج کرمانشاه، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران کرمانشاه به وجود 46 واحد صنعت چاپ در سطح کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 300 واحد تکثیر پیش از چاپ و پس از چاپ نیز در استان فعال هستند.

وی خاطرنشان ساخت: تکانه‌های ارزی شش‌ماهه گذشته در کشور، واحدهای اقتصادی کشور را دچار مشکل کرده و صنعت چاپ نیز از آن مستثنا نیست.

کاشفی کاغذ را جزء اقلام ضروری عنوان کرد و گفت: اگر تعاونی‌ها اختصاصی وارد عمل شوند و واردات را انجام دهند مشکلات واردات کاغذ با ارز دولتی و عرضه آن با ارز آزاد به‌شدت کاهش می‌یابد.

چاپ کرمانشاه با صنعت روز دنیا فاصله زیادی دارد

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران کرمانشاه افزود: درگذشته فاصله صنعت چاپ کرمانشاه با صنعت روز دنیا شاید در حدود چند ماه بود، اما امروزه به دلیل عدم سرمایه‌گذاری‌های کلان شاهد افزایش فاصله صنعت چاپ استان با صنعت روز دنیا هستیم.

کاشفی کمبود نقدینگی در صنعت چاپ کرمانشاه را یکی دیگر از مشکلات این حوزه عنوان کرد و اعلام داشت: این صنعت، تنها صنعتی است که زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان است و امیدواریم در کنار این وزارت، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز توجه ویژه به مشکلات این حوزه داشته باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 12:08
  • اندازه قلم