ردیابی کاغذ های وارداتی

  • پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 07:25
  • منتشرشده در کاغذ

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسامی و تعداد کسانی که در 6 ماه اول امسال کاغذ گرفته‌اند وهمچنین مقداری کاغذی که دریافت کرده‌اند مشخص است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا، «سیدعباس صالحی» در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: فهرست اسامی کسانی که کاغذ گرفته‌اند میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا مشخص شود کاغذی که وارد کشور شده، در کجا توزیع شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جلسات مختلفی در کارگروه کاغذ برگزار شده است، اظهار داشت: این کارگروه با حضور نمایندگان از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، گمرک، صنوف مرتبط با مطبوعات و نشر، وزارت ارشاد و حراست وزارت اطلاعات تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: اگر افرادی که کاغذ را در 6 ماه اول وارد کرده و احیاناً توزیع آن نامناسب بوده، یا به اندازه کافی نبوده و یا قیمتها مناسب نبوده است علاوه بر اینکه باید با تخلف آنها برخورد شود، باید نسبت به ثبت سفارش های بعدی آن بتوانیم بازنگری کنیم.

صالحی ادامه داد: آنچه که در نیمه نخست امسال توسط واردکنندگان کاغذ به کشور وارد شده میان ما و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا جمع‌بندی داشته باشیم و این جمع بندی هم نسبت به کارهای گذشته آنها و هم ثبت سفارش آتی آنها اثر می گذارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات مطبوعات، بیان‌ کرد: شرایط جدید اقتصادی در ماه‌های اخیر موجب ایجاد مشکلاتی در رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های کاغذی شده است.

وی اضافه کرد: ما در حوزه بیمه بیکاری، یارانه و بیمه خبرنگاران در حال تلاش هستیم، آیین‌نامه‌ بیمه بیکاری تهیه شده است و پس از تایید سازمان برنامه و بودجه به دولت فرستاده می‌شود.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در ارتباط با یارانه در دولت صحبت‌هایی کردیم و این قول را به ما داده اند و امیدواریم در مقام عمل ببینیم که به مطبوعات یارانه خوبی بدهند چون در 6 ماهه اول (یارانه مطبوعات) اصلا خوب نبود به طوری که کل یارانه در این مدت 23 درصد بوده است.

صالحی اضافه کرد: شرایطی که در حوزه مطبوعات بود را ارائه کردیم و آقای نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) دستور خوبی دادند و امیدواریم در حوزه یارانه مطبوعات شاهد این باشیم تخصیص ما در 6 ماه دوم، جبران کننده تخصیص 6 ماه اول سال باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)