پتانسیل های تولید کاغذ بسته بندی در ایران افزایش داشته است

  • سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 08:45
  • منتشرشده در کاغذ

 

مدیر بازرگانی یک واحد تولیدی کاغذ از توان بالای تولید انواع کاغذ بسته بندی در کشور خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از رادیو اقتصاد، قاسم فدایی ضمن دسته بندی کاغذ به دو صورت «چاپ و تحریر» و «بسته بندی» افزود: ظرفیت های تولید کاغذ های چاپ و تحریر در کشور وجود دارد اما به دلیل بروز برخی مشکلات متاسفانه در حال حاضر از وضعیت خوبی برای تولید برخوردار نیست.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون کشور در این حوزه به شدت وابسته به واردات است.

مدیر بازرگانی یک واحد تولیدی کاغذ گفت: خوشبختانه با سلسله اقداماتی که از قبل انجام گرفته می تواند مدعی شد تولید کاغذ بسته بندی در داخل ضمن استقلال کافی هم اکنون تکافوی نیاز بازار داخل را می دهد.

وی ضمن بیان اینکه صنعت بسته بندی طیف وسیعی را شامل می شود، افزود: کاغذ بسته بندی قلب و دماسنج همه صنایع است.

فدایی تصریح کرد: شرایطی که طی چند ماهه اخیر در حوزه کلان اقتصادی کشور اتفاق افتاده موجب بروز نارسایی و نابسامانی های شدیدی در تمامی صنایع به خصوص تولید کاغذ بسته بندی شده است.

وی در ادامه اظهار امیداری کرد که با برطرف شدن موانع، مشکلات، چالش ها و تنگناها دوباره همگان شاهد برگشت ثبات به بازار باشند.

مدیر بازرگانی یک واحد تولیدی کاغذ گفت: استفاده بهینه از زیرساخت های صنعتی در تمامی حوزه های به خصوص کاغذ بسته بندی در شرایط فعلی مستلزم بازنگری در سیاست های کلان اقتصادی، پرهیزاز نگاه بخشنامه ای به موضوعات و بسیاری موارد دیگر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برخی از مشکلات واحدهای تولیدی کاغذ در کشور به رادیو اقتصاد افزود: واردات مواد اولیه یکی از مهمترین مشکلات این واحدهاست.

فدایی بیان داشت: مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید کاغذ بسته بندی این روزها برای ورود به کشور از حیث زیست محیطی، تخصیص ارز و بسیاری موارد به شدت با مشکل مواجه است.

وی در ادامه یادآورشد: مشکلات بخش تولید در مملکت بسیار زیاد است از اینرو ضرورت دارد دولتمردان به این بخش بیش از گذشته توجه داشته باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)