برای نخستین بار در کشور ؛

بازیافت کاغذ، خون تازه‌ای در رگ‌های کارخانه کاغذسازی

  • پنج شنبه, 15 آذر 1397 ساعت 08:40
  • منتشرشده در کاغذ

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: عملیات اجرائی بازیافت کاغذ تحریر برای نخستین بار در کشور در استان زنجان آغاز شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عملیات اجرائی بازیافت کاغذ تحریر در استان زنجان آغاز شد. فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید مدیر کل بازرسی استان از بخش‌های مختلف شرکت راشا کاسپین گفت: طرح توسعه این شرکت جهت بازیافت کاغذ تحریر با سرمایه گذاری ۴۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه بازیافت کاغذ تحریر گفت: با راه‌اندازی این خط زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر دیگر در شرکت راشا کاسپین فراهم می‌شود.

این مقام مسئول از پیگیری‌های سرمایه‌گذار طرح جهت بهره‌برداری از خط بازیافت کاغذ تحریر در اردیبهشت سال آینده خبر داد.

فغفوری در خصوص محل تامین آب مورد نیاز بازیافت کاغذ تحریر گفت: خروجی آب از خط تولید فاز اول شرکت راشا کاسپین در طرح توسعه مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد.

لزوم توجه جدی به فرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله از مبدا از مباحثی بود که فغفوری با اشاره به آن گفت: مواد اولیه کارخانه راشا کاسپین کاغذ‌هایی که به صورت زباله جمع آوری می‌گردد، اما متاسفانه به دلیل عدم تفکیک زباله از مبدا، هزینه جمع آوری و تفکیک زباله‌ها بسیار بالا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با استقرار و راه‌اندازی خطوط بازیافت کاغذ در زنجان، دیگر نباید به کاغذ با عنوان زباله نگریست بلکه یک ثروت ملی است که با همکاری مردم در تفکیک آن از سایر زباله‌ها کمک شایانی در حفظ محیط زیست و جنگل‌ها صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است در حال حاضر شرکت راشا کاسپین با سرمایه گذاری ۷۰۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۵۳۰ نفر در زمینه بازیافت کاغذ فعالیت می‌کند که با راه اندازی طرح بازیافت کاغذ تحریر در اردیبهشت سال آینده ۳۰۰ نفر به اشتغال این کارخانه افزوده می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 آذر 1397 ساعت 11:02
  • اندازه قلم