وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی:

اهمیت کاغذ کمتر از گوشت و مرغ نیست

  • شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 06:21
  • منتشرشده در کاغذ

 

 

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گفت: تعبیری در دولت داشتم که کاغذ روزنامه را نباید کمتر از گوشت و مرغ گرفت چون در شرایط آرایش جدید مخاطره‌انگیز است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از آنا، سید عباس صالحی صبح امروز در نشست با مدیران رسانه‌های کشور گفت: از ابتدای سال مشکل سیل را داشتیم که ۳۰ هزار میلیارد ریال خسارات به‌وجود آورد و نمودهایی همچون همبستگی اجتماعی و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی را در پی داشت.

وی افزود: مسئولیت اجتماعی رسانه‌های مکتوب در ایام تعطیلات با رسانه‌های مکمل به انجام رسید و باید رسانه‌ها را در ابعاد زندگی اجتماعی گسترش دهیم تا همچنان مرجع باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بازخوانی اتفاقات می‌تواند به اتفاقات بهتر در آینده  کمک کند ادامه داد: در فضای برجام در سال ۹۶ تقریبا دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروختیم، به نرخ تورم تک رقمی رسیده بودیم و مسیر فضای روابط اجتماعی و اقتصادی در یک مسیر قابل پیش بینی بود.

وی افزود: اتفاقات اخیر شرایط خاصی را در کشور پدیده آورده است که مناسبات رسانه با اجتماع دچار تغییر می شود.

صالحی بیان کرد: رسانه‌ها بر دو بال حرکت می‌کنند اطلاع رسانی فعال و منافع ملی که همه کشورها در شرایط خاص و آرایش جدید شکل مجددی می‌یابند که با همکاری همه جانبه و همدلی و درایت می توان‌ دوره جدیدی از محافظت ملی را ایجاد نماییم.

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با اشاره به کمبود پاره‌ای از اقلام مورد نیاز رسانه از جمله کاغذ، گفت: ۵۵ هزار تن در سال ۹۶ واردات کاغذ و ۱۰ هزار تن تولید کاغذ داخلی داشتیم. از سال ۹۷ تاکنون ۳۷ هزار تن واردات کاغذ داشته‌ایم که خود این فاصله بازار کاغذ را دچار التهاب‌هایی کرده بود. در چند کالای اساسی بحثی بود که برخی اقلام مورد نیاز از ارز دولتی به ارز نیمایی تبدیل شود که التهابی را در بازار کاغذ ایجاد کرد.

صالحی افزود: این تعبیر را در دولت هم داشته‌ام که کاغذ روزنامه را کمتر از گوشت و مرغ نگیرید چون در شرایط آرایش جدید مخاطره انگیز است.

در این جلسه ابتدا نماینده همشهری گفت: در صورت استمرار شرایط فعلی از روز دوشنبه توانایی انتشار نداریم، تیراژمان به یک پنجم رسیده و تمامی ضمائم روزنانه را تعطیل کرده ایم. تقاضا داریم ۳ هزار تن کاغذی که در گمرکات است ترخیص شود و حداقل هزار تن آن در اختیار همشهری قرار گیرد!

وی افزود: مصرف کاغذمان در همشهری سالی ۱۵ هزار تن است. مافیایی قصد بدنام کردن همشهری را دارند و گزارش‌های منفی علیه آن می بافند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 06:26
  • اندازه قلم