تامین80 هزار تن کاغذ با ارز 4200 تومانی

  • چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:05
  • منتشرشده در کاغذ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تائید تامین حدود 80 هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات در سال 98 با ارز 4200 خبر داد و گفت: این موضوع ابتدای هفته جاری از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است.

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات موضوع کاغذ طی هفته های گذشته، گفت: کاغذ یکی از اقلامی است که در ماه‌های اخیر دچار مشکلاتی شد. اول اینکه مصرف کاغذ روزنامه در سال ٩٦ به کشور وارد شده، ٥٥ هزار تن واردات داشته‌ایم. در سال ٩٧ تاکنون ٣٩ هزار تن بوده است. واردات کاغذ فاصله قابل توجهی نسبت به سال ٩٦ داشته که این فاصله بازار کاغذ را گرفتار التهاباتی کرد که این موضوع برای رسانه مهم و جدی است.

صالحی در عین حال تصریح کرد: موضوع کاغذ همواره در هیئت دولت مطرح بود و در جلسات مختلفی راجع به آن بحث شده است. در آنجا مکرر گفته‌ایم که کاغذ را کمتر دیگر اقلام دیده نشود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال تاکید کرد: هنوز بخشی از کاغذها از محلی که باید مراحل ترخیص نهایی از لحاظ ارزی انجام شود و به گمرک بیاید، انجام نشده از این رو با رئیس بانک مرکزی در این مورد گفت و گو کردم تا سریعتر این مراحل انجام شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)