مدير01

مدير01

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 12:51

 

شرکت رلاتیویتی که توسط دو تن از کارمندان سابق بلو اوریجین (Blue Origin) به نام‌های تیم الیس (Tim Ellis) و جردن نون (Jordan Noone) تاسیس شده، قصد دارد با تغییر روند تولید، هزینه ساخت و پرتاب ماهواره‌برها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. راکت‌های این شرکت که به طور کامل از طریق چاپ سه‌بعدی تولید می‌شوند...

 

هر چند در حال حاضر یک چاپگر سه‌بعدی نمی‌تواند بدون دخالت انسان تمامی قطعات یک ماهواره‌بر را تولید کند اما مسئولان شرکت آمریکایی رلاتیویتی (Relativity Space) برای تحقق این امر تلاش می‌کنند. این شرکت که تاکنون فعالیت‌های خود را در سکوت خبری دنبال می‌کرد، بلاخره با راه‌اندازی وبسایتش از فناوری‌های خود رونمایی کرد.

شرکت رلاتیویتی که توسط دو تن از کارمندان سابق بلو اوریجین (Blue Origin) به نام‌های تیم الیس (Tim Ellis) و جردن نون (Jordan Noone) تاسیس شده، قصد دارد با تغییر روند تولید، هزینه ساخت و پرتاب ماهواره‌برها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. راکت‌های این شرکت که به طور کامل از طریق چاپ سه‌بعدی تولید می‌شوند قرار است تنها 1000 قطعه داشته باشند، در حالی که راکت‌های مرسوم بیش از 100 هزار قطعه دارند. برای رسیدن به این هدف، این شرکت که 14 کارمند بیشتر ندارد، چاپگر سه‌بعدی غول‌پیکری به نام استارگیت (Stargate) ساخته است. استارگیت با فلز مذابی کار می‌کند که به وسیله لیزر گرم شده است.

رلاتیویتی تاکنون از این چاپگر برای ساخت موتور راکت Aeon 1 خود و یک تانکر سوخت 4.3 متری استفاده کرده است. Aeon 1 هم‌اکنون در یکی از مراکز ناسا، مراحل تست را طی می‌کند. اما هدف شرکت این است که به صورت کاملا خودکفا، طی یک یا دو ماه راکت 27 متری تران (Terran) را تولید کند.

موسسان شرکت رلاتیویتی می‌گویند که انتظار دارند نخستین پرواز در سال 2021 با نسخه‌ای از راکت تران که قادر باشد 900 کیلوگرم محموله را در مدار قرار دهد، انجام گیرد. قیمت پیش‌بینی شده برای این پرتاب 10 میلیون دلار است که در مقایسه با مبلغ 62 میلیون دلاری هر پرتاب راکت‌های فالکون، یک رقم انقلابی محسوب می‌گردد.

رلاتیویتی که تاکنون 10 میلیون دلار سرمایه را از بخش خصوصی جذب کرده برای چاپگر سه‌بعدی خود رویاهای بزرگی در سر دارد، برای مثال این شرکت امید دارد که روزی بتواند در خارج از زمین با استفاده از استارگیت به تولید راکت بپردازد. چنانکه در وبسایت رلاتیویتی اعلام شده، تولید راکت در مریخ یکی از اهداف بلندمدت این شرکت می‌باشد.

امروزه اغلب شرکت‌های تولیدکننده راکت در روند تولید خود از چاپ سه‌بعدی استفاده می‌کنند. برای مثال شرکت معروف راکت لب (Rocket Lab) با استفاده از قطعات چاپ سه‌بعدی در راکت الکترون، قیمت هر پرتاب آن را به 5 میلیون دلار رسانده است. در نهایت باید دید که در بازار شلوغ ساخت راکت و ماهواره‌بر، پیروزی نهایی از آن شرکت‌هاییست که با روش‌های مختلف، هزینه توسعه راکت‌های بازگشت‌ناپذیر را کاهش می‌دهند یا شرکت‌هایی که با ساخت راکت‌بازگشت‌پذیر، عمر مفید هر راکت را افزایش می‌دهند.

 

منبع: 

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 12:09

اکران خصوصی فیلم سینمایی «وقتی برگشتم» به کارگردانی وحید موسائیان تحت تاثیر زلزله‌ی غرب کشور برگزار شد.

 

طبق گزارش رسیده، وحید موسائیان (کارگردان) در این مراسم که شامگاه 29 آذر ماه در پردیس سینمایی «کوروش» برگزار شد، پیش از نمایش این فیلم با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان گفت:خوشحالم که فیلم «وقتی برگشتم» بزودی اکران می‌شود و امیدوارم شرایطی فراهم شود که همه فیلم‌های پشت اکران مانده نیز به نمایش در بیایند و عدالت و برابری بالاخره روزی و روزگاری درسینما اجرا شود.

سپس احترام برومند بازیگر فیلم نیز با اشاره به زلزله اخیر غرب کشور گفت: از طرف خودم و دوستانم در گروه سازندگان فیلم «وقتی برگشتم»، درگذشت عده‌ای از هم‌وطن‌مان را در زلزله اخیر کرمانشاه تسلیت می‌گویم و خواهش می‌کنم که فکر آینده و فردای بعد از زلزله و هموطنان زلزله‌زده باشیم.

لادن مستوفی دیگر بازیگر فیلم «وقتی برگشتم» هم در سخنانی مطرح کرد: این روزها همه دردمندیم و باید برای روزهای آینده دست بدست هم بدهیم و مشکلات را حل کنیم و  لبخند به چهره‌ها بیاوریم.

منظر لشگری بازیگر دیگر فیلم هم ابراز امیدواری کرد: دیگر لحظات غم و اندوه سراغ ملت ایرانی نیاید و امیدوارم برای زلزله زدگان خانه‌های ساخته شود که نه تنها با هیچ زلزله‌ای بلکه با هیچ اتفاق دیگری خراب نشود.

محمدرضا سکوت فیلمبردار فیلم «وقتی برگشتم» هم گفت: بسیاری خوشحالم که امروز فیلم «وقتی برگشتم» اکران می‌شود و در کنار هم تماشا می‌کنیم و امیدوارم  بیشتر از تصاویر فیلم از قصه و داستان فیلم لذت ببرید.

حبیب اسماعیلی  پخش‌کننده فیلم هم در سخنانی از مخاطبان حاضر در سالن خواست که اگر فیلم را دوست داشتند برای آن تبلیغ کنند.

در این مراسم پیش از نمایش فیلم پوستر فیلم به رسم یاد بود امضاء شد.

در مراسم اکران خصوصی فیلم «وقتی برگشتم» هنرمندانی همچون کمال تبریزی، علیرضا امینی،مسعود فروتن ،مسعود رایگان،لیلی رشیدی،اصغر رفیعی جم،مرضیه برومند،غلامرضا رمضانی،هوشنگ مرادی کرمانی،عادل بزودوده،محمد آفریده،فریدون شهبازیان،مسعود اطیابی،محمد جعفری،محمود یار محمدلو ،هوشنگ مرادی کرمانی ،اصغر هاشمی ،محمد علی بهمنی ،لادن مستوفی،حسین محب‌اهری، سعید داخ،آزیتا موگویی، مسعود میمی،علی حجازی مهر،احترام برومند،ماهور موسائیان،بهزاد آدینه، متین ستوده ،افشین هاشمی ، مصطفی تقی  زاده ،منوچهر آزادی ،حضور داشتند.

 فیلم سینمایی «وقتی برگشتم» به کار گردانی وحید موسائیان و با بازی  رضا کیانیان، افشین هاشمی، لادن مستوفی،بیتا فرهی، رعنا آزادی ور، سروش صحت، منظر لشگری، امید روحانی، حسین محب اهری، نورالدین جوادیان، سحر آربین و با حضور  احترام برومند، ساخته شده  و  از هفته آینده در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود. 

 

منبع: ایسنا

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 11:58

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی از تفاهم‌نامه با بانک ملی برای ارائه تسهیلات ۵ ساله به چاپخانه‌داران این استان خبر داد.

 

علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی، از مذاکره و تعامل با بانک ملی خراسان رضوی برای ارائه تسهیلات به چاپخانه‌داران این استان خبر داد و گفت: مذاکرات ما با بانک ملی نتیجه بخش بوده و منجر به امضای تفاهم‌نامه در هفتم آبان‌ماه شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس تمامی واحدهای چاپی می‌توانند به منظور نوسازی ماشین آلات، واردات ماشین آلات و قطعات،  سرمایه در گردش،‌ ساخت واحد و حضور در شهرک چاپ از شعبات منتخب بانک ملی خراسان رضوی تسهیلات لازم را در اختیار بگیرند. خوشبختانه بانک برای این تسهیلات پرداختی خود سقفی در نظر نگرفته و قرار شده است با توجه به ظرفیت چاپخانه‌ها پرداختی‌ها انجام شود.

مغانی تصریح کرد:‌ پرداخت این تسهیلات طی 5 سال آینده ادامه خواهد داشت و واحدهای چاپی می‌توانند از تسهیلات با سود 12 تا 18 درصد و پرداخت 5 ساله استفاده کنند.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌‌داران خراسان رضوی افزود:‌ با توجه به اینکه به تازگی اطلاع‌رسانی در زمینه پرداخت این تسهیلات آغاز شده است،‌ شاهد استقبال قابل توجهی بودیم، چاپخانه‌های متقاضی می‌توانند اقدام به گشودن پرونده در شعبات بانک ملی کنند.بان بسته به شرایط چاپخانه پرداختی‌ها را آغاز می‌کنند.

 

وی همچنین در پایان از عضو بودن 450 واحد چاپی در اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی خبر داد.

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 11:01

شاید متوجه نباشیم، اما اعمال ما حرف بیشتری نسبت به گفتار ما برای زدن دارند. ما معمولا یکدیگر را براساس اعمال و رفتار قضاوت می‌کنیم نه براساس حرف‌هایی که میزنیم. در ادامه ما با ۱۲ راهکار به شما می‌گوییم که چطور بدون زدن کوچک‌ترین حرفی می‌توانید در چشم دیگران تاثیرگذار بنظر برسید.

 

 ۱. وقت شناسی

اگر دیرکنید یعنی بی‌احترامی کرده‌اید. اصلا دلایلتان مهم نیست مگر اینکه طرف مقابلتان هم متوجه دلیلتان باشد، مثلا هر دو در ترافیک سنگینی گیر افتاده باشید. اما در هر حال همیشه بهتر این است که اگر جایی قرار دارید سر وقت حاضر شوید.

۲. پوشش مناسب

بعضی افراد بر این باورند که همیشه باید خیلی شیک و رسمی لباس پوشید. این درست نیست، چرا که گاهی اوقات باعث می‌شود زیادی و بی خودی معذب شوید. اندکی زمان بگذارید و برحسب جایی که می‌خواهید بروید و انتظاراتی که از شما دارند لباس مناسب به تن کنید.

۳. چیزهای کوچک را به خاطر داشته باشید

ویلیام موریس: راز واقعی خوشبختی این است که علاقه‌ی خاصی به تمام جزئیات زندگی روزمره داشته باشید.

اگر شما بتوانید جزئیات کوچک را به خاطر داشته باشید مردم همواره با علاقه‌ی خاصی به شما می‌نگرند. چیزی "مثل برات قهوه‌ی تلخ گرفتم، یادمه گفتی با شیر دوست نداری.”باعث می‌شود که گاهی وقت‌ها شما به بهترین دوست یک نفر تبدیل شوید، و تمام این‌ها به این دلیل است که شما نشان داده‌اید که به دیگران اهمیت می‌دهید.

۴. باز نگه‌داشتن در

چنین رفتارهای ساده‌ای نسبت به هر انسانی، نشان می‌دهد که شما تمایل دارید دیگران را پیش از خودتان قرار داده و بدین ترتیب آن‌ها را محترم بشمارید.

۵. هنر و سلیقه‌ی طراحی و دکوراسیون

تا بحال وارد دفتر یا خانه‌ی کسی شده‌اید و با خودتان فکر کنید که "وای، این باید آدم فوق‌العاده و جذابی باشه” ؟طرز نگه‌داشتن فضای شخصیتان، روحیه شما را به دیگران نشان می‌دهد، اینکه چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد، به چه چیزی علاقه دارید و چه چیزهایی ارزش دارند که هر روز به آن‌ها نگاه کنید. چیزهایی را برای طراحی محیط انتخاب کنید که به شخصیت شما عمق می‌بخشند.

۶. کفش‌هایتان

قضیه این نیست که کفش‎‌های خیلی گران و روی مد بخرید، بلکه سبک کفش پوشیدن شماست که می‌تواند خیلی چیزها را در نگاه اول برای دیگران روشن کند. کفش‌ها یکی از اندک چیزهای پوشیدنی‌ای هستند که می‌توانند نشانگر شخصیت یک نفر باشند. شاید یک نفر شلوار لی و تی‌شرت نه چندان نویی به همراه کفش زیبایی به تن داشته باشد و باید گفت که همین برای اینکه شما هم به زیبایی کفش‌هایتان به نظر بیایید کافی است.

۷. وقتی یادداشت برداری می‌کنید

یک مثال واضح می‌تواند گارسون رستوران باشد. یک گارسون غیرهوشمند سعی می‌کند با در نیاوردن دفتر ثبت سفارش یا تبلتش، شما را با حافظه‌اش تحت تأثیر قرار دهد. اما یک گارسون هوشمند می‌داند که این نمایش‌ها فقط حرفه‌اش را به خطر می‌اندازند و هر موقع که لازم باشد یادداشت برداری می‌کند. این مسئله درباره‌ی بقیه‌ی چیزهای زندگی هم صدق می‌کند. چرا  باید چیزهایی که دیگران از شما می‌خواهند دوست، رئیس، همکاران- را به خاطر یادداشت نکردن به خطر بیندازید؟ یادداشت برداری نشان می‌دهد که نه تنها شما کار را انجام می‌دهید، بلکه درست هم انجام می‌دهید.

۸. وضعیت میز کارتان

در نشان دادن میز کارتان به دیگران چقدر احساس آسیب پذیری می‌کنید؟ اگر کاغذها و پرونده‌ها همه جا ریخته‌اند پس نشانه‌ی این است که شما خیلی فرد بی‌نظم و نامرتبی هستید. اما تصور کنید که دیگران به میز کار مرتب با پرونده‌هایی که هر کدام درست برچسب خورده‌اند نگاه می‌کنند، فکر می‌کنید در این حالت به چه نتیجه‌ای راجع به شخصیت شما می‌رسند؟

۹. پول خرج کردن عاقلانه

نحوه‌ی پول خرج کردن شما به نوعی نشان دهنده‌ی ارزش‌های شماست. چه زمانی پول خرج می‌کنید؟ برای چه کسی خرج می‌کنید؟ کجاها خرج می‌کنید؟ چه بخواهید، چه نخواهید، جواب این سوال‌ها خیلی چیزها را در مورد شما فاش می‌کنند.

۱۰. روی چه چیزهایی وقت می‌گذارید

وقت‌هایی که صرف هر چیزی می‌کنید، مخصوصا نحوه‌ی گذراندن وقتتان در اوقات فراغت، نشان‌دهنده‌ی اولویت‌های زندگی شما هستند. آیا شما وقتتان را صرف کار کردن روی خودتان می‌کنید؟ یا آیا همش روی چیزهای الکی وقت صرف کرده و نمی‌رسید برای چیزهای مهم وقت بگذارید؟ همه‌ی ما انعکاسی از اینکه زمانمان را صرف چه چیزهایی می‌کنیم هستیم.

۱۱. غذاهایی که می خورید

آن‌چه می‌خورید و نحوه‌ی مراقب‌تان از خودتان خیلی چیزها راجع به شما می‌گوید. این موضوع نشان می‌دهد که چه چیزی برای شما اهمیت دارد، (رضایت در لحظه یا سلامتی بلند مدت). این موضوع همچنین نشان‌دهنده‌ی نوع رابطه‌ای که باخودتان دارید می‌باشد.

۱۲. دایره‌ی دوستانتان

شما انعکاسی از 5 نفری که بیشتر وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید هستید. کسانی که با آن‌ها وقت می‌گذرانیم بر چشم‌اندازهای ما در زندگی، باورهایمان، اهدافمان و مهم‌ترین چیزهایی که در زندگی برایمان اهمیت دارند تاثیرگذار هستند. اگر می‌خواهید با آدم‌های درست آشنا شوید، با آدم‌های درست بگردید و اگر می‌خواهید روی بهبود و بهتر کردن خودتان کار کنید، با کسانی بگردید که بهتر کردن و بهبود خودشان برایشان مهم و ارزشمند است.

 

منبع: برترین ها

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 09:41

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان: توجه به اقتصاد فرهنگی به ویژه در حوزه‌های چاپ، نشر، سینما و تئاتر نقش مهمی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و جذب گردشگر دارد.

 

امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان امروز دوشنبه ٢٩ آبان‌ماه با محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاونان و کارکنان این اداره کل دیدار کرد.

در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن ارائه گزارشی از مهم ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری این اداره کل خاطر نشان ساخت: در شش ماهه دوم سال  برنامه‌های وسیع‌تر و بیشتری، در مقایسه با شش ماهه اول، برگزار می‌شود که برگزاری بهتر این برنامه‌ها مستلزم توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.

جوروند افزود: اغلب برنامه‌های این اداره کل در سطح ملی‌ و برخی از آن ها من جمله جشنواره شعر رضوی بین‌المللی هستند. از دیگر برنامه‌های اداره کل برپایی نمایشگاه ملی کتاب خوزستان است که امسال چند کشور خارجی در آن مشارکت می‌کنند و مقدمه‌ای برای برپایی این نمایشگاه در سطح بین المللی خواهد بود.

امید حاجتی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در این نشست اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی فرهنگ و هنر استان است و باید توجه ویژه‌ای به آن شود و امکانات بیشتری در اختیار آن قرار داده شود.

حاجتی افزود: اهمیت فرهنگ در جامعه برای کسی پوشیده نیست و باید به آن به‌ عنوان یک نرم‌ افزار زیر ساخت توسعه نگاه کرد. فرهنگ و فرهنگ‌ سازی زمانی موفق عمل می‌کند که دو ویژگی مستمر بودن و جذابیت را داشته باشد. نیاز است در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ارائه طرح‌های فرهنگی و هنری به این دو مقوله توجه شود. برنامه‌های فصلی هم چون جشن برداشت محصولات کشاورزی در برخی کشورها یکی از این برنامه‌هایی است که در بعضی حالت‌ها قدمت چند هزار ساله دارند.

در ادامه افزود: جذابیت و مستمر بودن برنامه‌های فرهنگی نه تنها عاملی در تحکیم ارزش‌ها است بلکه می‌تواند شادی را به ارمغان ‌آورد و شرایطی برای جذب گردشگر مهیا کند.

حاجتی در پایان از افزایش اعتبارات حوزه فرهنگ و هنر خبر داد و اظهار کرد: در تکاپو هستیم که اعتبارات جاری را در بخش فرهنگی و هنر ارتقا بخشیم که بر همین اساس بودجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز افزایش می‌یابد و هم چنین اعتبارات ویژه‌ای به بخش ساخت و تعمیرات این اداره کل و ادارات وابسته آن اختصاص داده می‌شود.

 

منبع: ایلنا

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 08:59

سید عباس آتش زمزم از تعویض کاغذهای باطله با کتابهای نو در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و اظهار داشت: در این طرح شهروندان شیرازی میتوانند هرچیزی که از جنس کاغذ و مقوا باشد را به مراکز برپایی این طرح تحویل دهند و کتابهای نو را نیز با 50 درصد تخفیف خریداری نمایند .

 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت و نقش مطالعه در افزایش فرهنگ شهروندی گفت: این طرح علاوه بر کمک به خرید و مطالعه کتاب، با ماموریتهای شهرداری نیز تطابق دارد . آتش زمزم فرهنگسراهای علوی در بوستان علوی، سلامت در بوستان ملت، جوان در بوستان ایرانی، مطهری در شهرک شهید مطهری، کتاب در بولوار گلستان، قرآن در بولوار سیبوبه، رسانه در بولوارجانبازان و شهرداریهای مناطق دو، سه, پنج و هفت را محلهای برپایی این نمایشگاههای کتاب اعلام کرد .

وی با بیان اینکه در این طرح فرهنگ بازیافت نیز ترویج خواهد شد و یادآوری میشود که کاغذ زباله نیست، افزود: فرهنگسراهای منتخب از ساعت ۸ تا ۱۸ و شهرداریهای اشاره شده از ساعت ۸ تا ۱4 میزبان شهروندان شیرازی هستند .

 

منبع: روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران:

ضریب امنیتی کارت‌های هوشمند افزایش می‌یابد

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 08:42

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از افزایش ضریب امنیتی کارت‌های هوشمند خبر داد و گفت:‌ با ارتقای نرم‌افزار مدیریت کارت هوشمند این چاپخانه، از این پس کارت‌های هوشمند با امنیت بالاتری طراحی خواهند شد.

 

رضا منصوری، مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از ارتقای نرم‌افزار مدیریت کارت هوشمند این چاپخانه خبر داد و گفت:‌ این نرم‌افزار که تولید و توسعه آن از اواخر سال گذشته آغاز شده بود، دارای قابلیت‌های کاربری بسیاری در حوزه طراحی کارت‌های هوشمند است.

وی با اشاره به سابقه 13 ساله تولیدی شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران در زمینه کارت‌های هوشمند و اعتباری افزود: با توجه به تجربیات شرکت طی سالیان اخیر در خصوص تولید انواع کارت‌های هوشمند شناسایی و اعتباری و با توجه به افزایش روزافزون استفاده از این دست کارت‌ها در جامعه، نیاز به تولید و توسعه نرم افزار مدیریت کارت‌های هوشمند اختصاصی شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران با قابلیت ارتقا و توسعه احساس شد. در همین خصوص، طی برنامه‌ریزی انجام شده توسط واحد تحقیق و توسعه (R&D) شرکت، نیازسنجی، امکان سنجی و تجزیه و تحلیل این پروژه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

منصوری تصریح کرد: در نهایت مراحل تولید و توسعه این نرم‌افزار از اواخر سال گذشته آغاز شد که خوشبختانه توانستیم از این نرم افزار در سومین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران رونمایی کنیم.

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران در ادامه گفت: این محصول نرم‌افزاری دارای قابلیت‌های کاربردی بسیار خوبی است که می تواند حداکثر نیازهای کاربر را بر طرف نماید. این نرم افزار با داشتن ماژول کنترل دسترسی کاربران، شخصی سازی میکروماژول کارت هوشمند، خواندن و نوشتن اطلاعات روی حافظه میکروماژول(توانایی هئوشمندی و امنیت و کیفیت و سرعت ، قابلیت تعریف رول (Roll) و مدل مورد نیاز مشتری، ثبت اطلاعات کارت و مدیریت چرخه عمر کارت، می‌تواند پاسخ گوی نیازهای مختلف باشد.

منصوری همچنین با اشاره به این که محصول فعلی تنها نسخه اولیه این نرم‌افزار بوده، ابراز امیدواری کرد که روند توسعه این نرم‌افزار هر چه سریع‌تر پیش رود تا در آینده نزدیک شاهد بهره‌مندی از قابلیت‌های این نرم افزاردر  پروژه‌های بزرگ و ملی باشیم. تولید اکثر کارت‌های بانکی‌، کارت‌های پرسنلی و ... با این نرم‌افزار انجام می‌شود.

 وی در پایان گفت:‌ توسعه این نرم‌افزار ضریب امنیتی کارت‌های تولیدی را بسیار بالا خواهد بود؛‌ در کارت‌های هوشمندی که با این نر‌م‌افزار طراحی می‌شوند، از بهترین الگوریتم‌ها و روش های رمزنگاری در لایه الکترونیک آن، بهره‌برداری می‌شود.

 

منبع: تسنیم

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 08:15

توسعه کسب و کار خانوادگی گونی بافی، گرمسار را به تولید کننده کیسه‌های بسته بندی پروپیلن با ۸۰ نفر شاغل تبدیل کرد.

 

این واحد تولید کننده الیاف در گرمسار با همت آقای خاکپور و سه پسرش ، هشت سال پیش راه اندازی شد و امروز با 80 نفر نیروی کار ، ماهانه 200 تن الیاف و کیسه بسته بندی تولید می کند .

این کیسه ها برای بسته بندی انواع محصولات معدنی و صنعتی کاربرد دارد.

محمود خاکپور مدیر عامل شرکت الیاف گفت : 80 درصد محصولات برای مصرف داخلی به مناطق مختلف کشور ارسال و  بقیه به کشورهای همسایه از جمله عراق ، ارمنستان و گرجستان صادر می شود .

به گفته وی ، این صادرات سالانه یک و نیم میلیون دلار ارزآوری دارد .

خاکپور از اجرای طرح توسعه این کارخانه خبر داد و گفت : با اجرای این طرح ، علاوه بر افزایش تولید تا پنج برابر و اشتغال تا سه برابر ، محصولات جدید از جمله کیسه های لمینیت ، ضد آب و ضد آفتاب هم دو خط تولید قرار گرفتند.

 

منبع: صدا و سیما

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 07:45

 

تاثیر تبلیغات بر رشد و بقاء سازمان‌ها در محیط رقابتی دنیای کنونی غیرقابل انکار است. با افزایش عضویت در شبکه‌های الکترونیک اجتماعی، تبلیغات در این شبکه‌ها به مهمترین و اثرگذارترین فعالیت‌های بازاریابی تبدیل شده‌است.

محسن شفیعی نیکابادی

 علی اصغر زارعی

چکیده

تاثیر تبلیغات بر رشد و بقاء سازمان‌ها در محیط رقابتی دنیای کنونی غیرقابل انکار است. با افزایش عضویت در شبکه‌های الکترونیک اجتماعی، تبلیغات در این شبکه‌ها به مهمترین و اثرگذارترین فعالیت‌های بازاریابی تبدیل شده‌است. شبکه‌های اجتماعی مجازی از مهمترین ابزارهای ارتباطی و بازاریابی در سطح جامعه و جهان به شمار می‌آیند، که روند صعودی چشمگیری در جذب مخاطب دارند. این موضوع از شبکه‌های الکترونیک اجتماعی منبعی عظیم از مشتریان بالقوه ارائه می‌دهد که شناسایی عوامل موثر بر پذیرش تبلیغات در این شبکه‌ها را حائز اهمیت می‌سازد. پژوهش حاضر از نوع پژوهش‌های کاربردی بوده که در دسته‌ی پژوهش‌های غیرآزمایشی قرار می‌گیرد، لذا از حیث هدف کاربردی و از حیث نحوه‌ی گردآوری اطلاعات از نوع پژوهش‌های توصیفی- پیمایشی از نوع همبستگی می‌باشد که با لحاظ نمودن نمونه‌ی 188 نفری از کاربران انجام شده‌است. در این پژوهش، از آلفای کرونباخ و پایایی ترکیبی برای بررسی پایایی و از روش‌های تحلیل محتوا، تحلیل سازه و روایی تشخیصی، برای بررسی روایی استفاده شده‌است. شاخص‌های اثربخشی تبلیغات در نه بعد معرفی شدند، سپس چارچوب مفهومی ارائه‌شد و از طریق تکنیک تحلیل عاملی شاخص‌ها مورد تایید قرار گرفتند. نرم‌افزارهای تحلیلی شامل SPSS و Smart PLS بودند. با توجه به یافته‌های پژوهش، سرگرم‌کنندگی تبلیغات، احساس رنجش و آزردگی و آگاهی‌رسانی تبلیغات بر نگرش کاربران نسبت به تبلیغات اثرگذار هستند، و نگرش نسبت به تبلیغات نیز بر پذیرش تبلیغات به عنوان عامل اساسی اثربخشی تبلیغات تاثیر می‌گذارد.

 

 

منبع: فارس

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 07:08

درخواست تشکل‌های صنعت چاپ سراسر کشور از کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی درباره ماده واحده پیشنهادی و اصلاح بند 16 ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ با دستور ریاست مجلس در دستور کار کمیسیون صنایع قرار گرفت. اسفند ماه سال 1395 نمایندگان 25 تشکل صنفی صنعت چاپ کشور نامه‌ای به رئيس و اعضاء کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ارسال کردند تا ماده واحده پیشنهادی اصلاح بند 16 ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای واگذاری به وزارت صمت (صنایع معدن تجارت) در این کمیسیون پیگیری شود. در ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است؛ «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مسئول اجرای سیاست های رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه فرهنگ عمومی است وظایف‌اساسی زیر را در تحقق مفاد ماده ١ عهده‌دار می‌باشد.» همچنین در بند 16 این ماده آمده است: «صدور اجازه تأسیس، انحلال و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون‌های تبلیغاتی، چاپخانه‌ها و مؤسسات تکثیر و مؤسسات وابسته به صنعت‌ چاپ و نظارت بر کیفیت و محتوای آگهی‌ها و کارهای چاپی طبق ضوابط و مقررات قانونی مربوطه.»

 

غلامرضا شجاع،‌ نماینده تشکل‌های استان هاي صنعت چاپ کشور به‌جز تهران با اعلام این خبر گفت: از ابتداي امسال  پیگیر نامه ارسالی خود به مجلس شورای اسلامی بودیم تا اصلاح این ماده واحده هرچه سریع‌تر در کمیسیون صنایع مجلس پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای تفاهم‌نامه‌ای بین وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت،‌ معدن و تجارت برای واسپاری تولي‌گري صنعت چاپ  به امضا رسید، افزود:‌ پیش از این در دولت‌های نهم و دهم نیز این تفاهم‌نامه با پیگیری تشکل‌های صنفی به امضا رسید اما با تغییر وزرا اجرای آن منتفی شد و بار دیگر در سال گذشته این تفاهم‌نامه بین وزرای دولت یازدهم امضا شد که اجرای آن در حال بررسي است.

شجاع با اشاره به بند 16 ماده قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: طبق این بند وزارت ارشاد متولی صنعت چاپ است اما اگر مجلس شورای اسلامی این بند را اصلاح کند،‌ از این پس وزارت صمت  متولی صنعت چاپ می‌شود و از امتياز ها همانند ديگر صنايع بهره‌مند مي‌شود.

وی تاکید کرد:‌ در دیدار دو هفته پیش نمایندگان صنعت چاپ استان‌های کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی دستور داد که کمیسیون صنایع ضمن دعوت از نمايندگان تشكل‌هاي چاپ استان‌ها پیگیر این واگذاری و اصلاح باشند و خوشبختانه امروز سعید باستانی؛ سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خبر داد که بررسی این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

شجاع با بیان اینکه در صورت اصلاح این ماده امور سخت‌افزاری صنعت چاپ مثل ورود دستگاه‌های چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار می‌شود، گفت: همچنین بعد از این اصلاح، نظارت بر امور محتوایی فعالیت چاپخانه‌ها همچنان بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

 منبع: ایبنا

صفحه1 از252