برندسازی تجاری در حوزه زعفران ضروری است

برندسازی تجاری در حوزه زعفران ضروری است

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا؛ با وجود تولید و صادرات گسترده زعفران ایران به عنوان مهد تولید و پخش این محصول منحصر به فرد به كشورهای مختلف دنیا هنوز برند تجاری قدرتمند و معتبری در بازار جهانی از زعفران ایران وجود ندارد.

نبود برندهای قدرتمند زعفران ایران در بازارهای جهانی باعث شده تقریبا هیچ نامی از كشورمان در این زمینه وجود نداشته باشد. از این رو آگاهی از اهمیت و جایگاه برندسازی برای محصولات صادراتی مانند زعفران و همچنین راهكارهایی كه برندهای برتر برای حضور در بازار جهانی از آن بهره می برند می تواند راهگشا باشد. ایران 95 درصد تولید جهانی زعفران را در اختیار دارد و به عنوان بزرگترین تولیدكننده این محصول شناخته می شود. قابلیت توسعه صادرات این محصول در بازار جهانی می تواند منجر به افزایش درآمدهای ارزی شود و به همین دلیل آن را از جایگاه ویژه ای برخوردار كرده است اما غیر از مسائل و مشكلات در زمینه تولید و نحوه عمل آوری زعفران توسط كشاورزان كه عمدتا به دلیل عدم بازنگری در ساختار سنتی تولید است مشكلات فراوانی در زمینه صادرات این محصول با ارزش نیز وجود دارد كه به دلیل فقدان توجه كافی به استانداردهای بین المللی، ساختار نظام بازاررسانی و نداشتن یك تشكیلات منسجم است.

 

لزوم برندسازی و شناسایی بازارهای هدف

رئیس شورای ملی زعفران ایران در این خصوص گفت: با وجود سختی كه در خصوص صادرات زعفران به دلیل تحریمها وجود داشت اما با گشایشهای ناشی از برجام پارسال 170 تن صادرات صورت گرفته است.

محسن احتشام افزود: چین، هند و بازارهای اروپایی و آمریكایی از جمله هدفهای اصلی برای صادرات زعفران از ایران محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینكه باید به سمت برندسازی در حوزه زعفران حركت كرد ادامه داد: در شرایط فعلی برندسازی در خصوص زعفران برای حضور قدرتمند در بازارهای جهانی یك امر ضروری و غیرقابل انكار است. یكی از مهمترین رویكردهایی كه باید اتخاذ شود موضوع بازارسازی در حوزه فروش زعفران است.

رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: بر همین اساس باید بازار مناسب بررسی شده و اولویتهای مناسبی در نظر گرفته شود زیرا مشكلات بخش تولید نسبت به گذشته كاهش پیدا كرده است.

وی افزود: تولید زعفران در مدت هشت سالی كه از تاسیس شواری ملی زعفران می گذرد از كمتر از 100 تن به بیش از 300 تن رسیده و این موضوع یك دستاورد بسیار بزرگ محسوب می شود.

 

نوسان شدید قیمت امكان رقابت را سخت می كند

نایب رئیس شورای ملی زعفران نیز گفت: سالانه 350 تن زعفران در ایران تولید می شود و این محصول توانسته برای 120 هزار خانوار اشتغال ایجاد كند.

غلامرضا میری افزود: زعفران سالانه بیش از 500 میلیون دلار برای كشور ارزآوری دارد و تقریبا طی سالهای اخیر صادرات این محصول در كشور 60 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در كشورهای دیگر تسهیلات مناسبی به فعالان حوزه زعفران ارائه می شود و آنان می توانند با قیمت مناسب محصول خود را در بازارهای جهانی عرضه كنند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: متاسفانه تاكنون برندسازی مناسبی در خصوص زعفران انجام نشده و هنوز این محصول ایرانی بنا به دلایل گسترده ای توان رقابت با دیگر برندهای خارجی را ندارد. بی ثباتی و نوسانات شدید قیمت نیز از مشكلات حوزه زعفران است كه امكان رقابت در بازارهای جهانی را سخت و دشوار می كند.

وی افزود: باید در این زمینه تمهیدات مناسبی توسط دولت در نظر گرفته شود تا شاهد افزایش قیمتها نباشیم و صادركنندگان بتوانند به درستی در مسیر برندسازی گام بردارند. رفع موانع تعرفه عوارض صادرات به چین یكی از مشكلات عمده این حوزه است زیرا آن كشور بعد از هند بزرگترین مصرف كننده زعفران است.

میری حمایت نكردن از تشكلهای صادراتی، پاسخگو نبودن گمرك برای ارائه آمار صادرات و ناهماهنگی نهادهای متولی با سازمان توسعه و تجارت را از عمده ترین مشكلات حوزه صادرات زعفران ذكر و بیان كرد: تدوین برنامه جامع فرآیند تولید ارگانیك زعفران، بررسی الزامات و مطالعه تطبیقی این روش تولید در كشورهای پیشرو، مطالعه موردی برندهای موفق زعفران در كشورهای اروپایی و ایران بر اساس معیارهای برندسازی و بازاریابی، بررسی و پیشنهاد ساختار مطلوب برای مدیریت صنعت زعفران در كشور، بررسی اثرات تحریم بر صنعت زعفران و راهكارهای مقابله با آن از جمله رویكردهای بسیار مهمی است كه باید در زمینه برندسازی اتخاذ شوند.

وی گفت: مطالعه تصویر و ذهنیت موجود از برندهای زعفران ایرانی در بازارهای هدف، تدوین برنامه جامع بازاریابی برای زعفران ایرانی و بررسی ظرفیتهای گردشگری كشاورزی در مناطق كشت زعفران از دیگر موضوعاتی است كه باید در خصوص برندسازی مد نظر قرار گیرند.

 

خام فروشی زعفران، تهدید جدی صادرات

عضو كمیسیون كشاورزی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و كشاورزی مشهد نیز گفت: بررسی راهكارها و مراحل جهانی شدن یك برند ایرانی در صنعت زعفران، مطالعه و بررسی روش خلاقانه برندهای فعال در صنایع غذایی بر اساس میزان استقبال مصرف كنندگان و تاثیر بر میزان فروش آنها، بررسی راهكارهای بهبود و توسعه كانالهای توزیع زعفران در بازارهای هدف و نیازسنجی آموزشی تولیدكنندگان و صادركنندگان زعفران در كشور از جمله رویكردهایی است كه باید در خصوص برندسازی اتخاذ شوند.

علی شریعتی مقدم افزود: برندسازی می تواند زمینه صادرات محصول زعفران را افزایش دهد. تاكنون برای هزار تن زعفران تولیدی، واحدهای بسته بندی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در حوزه زعفران تكثر تولیدكننده و صادركننده وجود دارد و فضای كسب و كار متناسب با شرایط بازار و تولید در جهتی كه برندها بر بازار مسلط شوند قرار نگرفته است.

این صادركننده گفت: از سوی دیگر مدل بازار ایران بگونه ای است كه می توان كالاهای تقلبی را به سرعت تولید و عرضه كرد. زعفران یك كالای سنتی و ماده اولیه گران قیمت محسوب می شود كه به سبب عدم برخورداری از دایره مصرف بالا، شركتهای بین المللی بخش صنعت غذا در حوزه زعفران سرمایه گذاری زیادی نكرده اند.

شریعتی مقدم افزود: اگر زعفران به عنوان ماده اولیه به ماده غذایی دیگری افزوده شود به مراتب مصرف كننده بیشتری داشته و ارزش آن ماده را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: سالانه 350 هزار تن زعفران در كشور تولید می شود كه معادل 96 درصد از تولید این ماده گیاهی در جهان است و 75 درصد این میزان تولید خراسان رضوی می باشد.

او مشهد گفت: پیشینه صدور زعفران ایران به زمان سامانیان برمی گردد و پیاز زعفران نیز از كشور ما خارج از مرزها رفته است.

او همچنین به قاچاق پیاز زعفران به كشورهای دیگر اشاره و بیان كرد: كشوری مانند افغانستان تلاش كرده تا ضمن توسعه كشت زعفران به جای كشت خشخاش بخشی از بازار صادراتی ایران را به خود اختصاص دهد و در این راستا پیاز زعفران نیز به سرعت می تواند در آن كشور تكثیر شود.

وی گفت: بهترین راه مقابله با قاچاق پیاز زعفران و حفظ بازارها تعمیق برندسازی در حوزه این محصول غذایی است. باید قدرت برندهای داخلی حوزه زعفران را بالا برد تا پشتوانه درازمدتی برای تولید این رسته از صنایع غذایی ایجاد شود.

بشترین زعفران جهان با سه هزار سال سابقه كشت در شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه، كاشمر، رشتخوار و مه ولات واقع در جنوب استان خراسان رضوی تولید می شود. سطح كنونی زیركشت زعفران در جنوب خراسان رضوی حدود 70 هزار هكتار است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)