بازاریابی و تبلیغات بهتر با استفاده از برترین ترندها

بررسی داغ‌ترین ترندهای حوزه تبلیغات ویدئویی

 

اکنون بسیاری از مردم نسبت به رونق هرچه بیشتر فرمت ویدئویی و برتری آن بر سایر فرمت‌ها در آینده‌ای نزدیک صحبت می‌کنند. ازنقطه‌نظر تبلیغاتی این امر از مدت‌ها پیش روی‌داده است. امروزه مردم تمایل بسیار زیادی به مشاهده محتوای ویدئویی برندها و تبلیغاتشان در مقایسه با سایر گونه‌های محتوایی دارند. بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال جاری 80 درصد از کل فضای اینترنت از سوی ویدئوها اشغال خواهد شد.

 

بازاریاب‌های محتوایی در صورت علاقه به حفظ جایگاهشان باید به‌سرعت از برترین ترندهای حوزه ساخت تبلیغات ویدئویی استفاده کنند. نکته مهم در خصوص فرمت ویدئو تغییر و تحول روزانه آن است. به‌این‌ترتیب هر روز با ترندهای تازه در حوزه تبلیغات ویدئویی مواجه هستیم. رقابت سنگین در حوزه بازاریابی و تبلیغات ویدئویی موجب تلاش هرچه بیشتر بازاریاب‌ها و برندها به‌منظور استفاده از آخرین دستاوردهای تکنولوژی شده است. بدون تردید در کنار این امور استفاده مناسب از ترندهای برتر نیز اهمیت انکارناپذیری دارد.

 

اگر شما بازاریاب هستید، به‌احتمال‌زیاد تابه‌حال از فرمت ویدئو برای ساخت تبلیغات استفاده کرده‌اید. بااین‌حال آیا شما در این زمینه بهترین بازاریاب حوزه تخصصی‌تان هستید؟ امکان فعالیت به‌عنوان بهترین بازاریاب فقط در صورت استفاده از ترندهای محبوب امکان‌پذیر خواهد بود. حوزه تبلیغات در حال تغییر سریع است. در این میان به‌منظور حفظ موقعیتمان و فعالیت به‌عنوان بازاریابی حرفه ای باید به برخی از ترندهای مهم توجه داشت. در ادامه این مقاله به بررسی چهار ترند برتر در حوزه تبلیغات ویدئویی خواهیم پرداخت.

 

 

 

1. اهمیت ابزارهای ساده

 

بسیاری از بازاریاب‌ها تولید محتوای تبلیغاتی ویدئویی را فقط با استفاده از ابزارهای حرفه ای و گران قیمت ممکن می دانند، بااین‌حال تقریبا هیچکدام از تبلیغات برتر در طول یک دهه گذشته با استفاده از ابزارهای بسیار حرفه ای تولید نشده اند. تهیه یک مجموعه مناسب صدابرداری و استفاده از یک گوشی آیفون برای تولید یک تبلیغ جذاب کافی خواهد بود. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در تولید گوشی های همراه امکان تهیه ویدئوهای باکیفیت و اعمال تنظیمات پیشرفته را فراهم ساخته است.

 

هنگامی که نوبت به فرآیند کلی ساخت ویدئو می رسد، ابزارهای دارای قیمت مناسب بیش از هر زمان دیگری در دسترس است. به علاوه بسیاری از پلتفرم های هوشمند نیز امکان جذابی در زمینه ساخت ویدئوهای تبلیغاتی ارائه می‌کنند. یک نمونه مناسب در این زمینه نرمافزار Powtoon است. این ابزار با ارائه خدمات موردنیاز شرکت ها در زمینه تولید ویدئوهای تبلیغاتی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. بر اساس بررسی های من 96 درصد از شرکت های حاضر در لیست 500 شرکت برتر مجله فورچون از این نرمافزار استفاده می‌کنند. البته این امر به معنای تناسب چنین نرمافزاری با حوزه فعالیت هر برندی نیست. نکته مهم یافتن نرمافزار مناسب با سطح نیازهای خودمان است. به‌این‌ترتیب امکان تولید ویدئوی تبلیغاتی به ساده ترین شیوه ممکن فراهم خواهد شد.

 

 

 

2. ضرورت تولید ویدئوی چند رسانه ای

 

امروزه کاربران اینترنت از دستگاه های بسیار متنوعی استفاده می‌کنند. تا همین چند سال پیش اغلب کاربران اینترنت از طریق رایانه های شخصی اقدام به جستوجوی اطلاعات می کردند. با ورود گوشی های هوشمند، تبلت و انواع تلویزیون های هوشمند دنیای اینترنت دستخوش تغییرات فزآینده‌ای شده است. این امر ازنقطه‌نظر تبلیغاتی اهمیت بسیار بالایی دارد. وقتی کاربران اینترنت از دستگاه های متنوعی استفاده می‌کنند، ضرورت سازگاری محتوای ما با دستگاه های مختلف مطرح می شود. تولید محتوای چند رسانه ای به برندها در زمینه نمایش مناسب ویدئوی شان به مخاطب های مختلف کمک خواهد کرد. چنین ویدئوهایی خود را با دستگاه هر کاربر به خوبی هماهنگ می سازد. شاید در نگاه نخست این امر غیرممکن به نظر برسد، بااین‌حال استفاده از ابزارهای مناسب در این زمینه امکان تولید چنین ویدئوهایی را فراهم می سازد.

 

توجه به دستگاه های مختلف کاربران به هنگام مشاهده ویدئوهای تبلیغاتی امکان ایجاد هماهنگی در ویدئوهای تبلیغاتی برندها را افزایش می دهد. اکنون آرزوی دیرینه هر بازاریابی مبنی بر دسترسی به ارائه محتوای خود به مخاطب ایده آل فراهم شده است. تنها پیشنیاز این امر تولید ویدئوی تبلیغاتی به صورت چند رسانه ای است. به‌این‌ترتیب دامنه متنوعی از کاربران امکان مشاهده آن را خواهند داشت.

 

 

 

3. داستان خوب یعنی همه چیز

 

داستانسرایی خوب فقط در حوزه بازاریابی اهمیت ندارد. امروزه تبلیغات برندهای بزرگ از عنصر داستانی بسیار جذابی بهره می برد. به‌این‌ترتیب شمار بالایی از مخاطب ها علاقهمند به مشاهده تبلیغات برندهای بزرگ می شوند. اجازه دهید اهمیت داستان در تبلیغات را با یک مقایسه ساده روشن تر سازم. اولویت شما برای مشاهده تبلیغات کدام یک از نمونه های ذیل است؟ نخست، یک تبلیغ بیروح که صرفا به بیان ویژگی های محصول موردنظر می پردازد. دوم، یک تبلیغ دارای سیر داستانی جذاب و مطابق با دغدغه های مشتریان به‌منظور ترغیب علاقه شان برای خرید محصول موردنظر. بدون تردید انتخاب تمام افراد گزینه دوم خواهد بود.

 

اگرچه هر داستان خوشساختی شانس بالایی برای جلب نظر مخاطب دارد، بااین‌حال باید در طراحی داستان موردنظر هماهنگی آن با ارزش ها و پایه های اساسی برندمان را مدنظر داشته باشیم. در غیر این صورت داستان ما توجه مخاطب را جلب می کند، اما تاثیرگذاری آن محل تردید خواهد بود. علاوه بر این، نمایش امکانات و مزیت های محصول مان در مقایسه با سایر نمونه های موجود در بازار اهمیت بالایی دارد. به طور خلاصه، همان تکنیک هایی که در حوزه سینما بر روی مخاطب تاثیرگذار است، در اینجا نیز مناسب خواهد بود. هدف مخاطب از تماشای تبلیغات مشاهده محتوای جذاب و هیجانانگیز است، بنابراین ویدئوی تبلیغاتی ما باید چیزی فراتر از نمایش صرف محصول مان باشد. به نظر من پیش از نمایش عمومی ویدئوی تبلیغاتی مان باید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنیم. نمایش ویدئوی تبلیغاتی به دامنه محدودی از مخاطب ها به‌منظور دریافت واکنش شان منطقی ترین اقدام در این میان خواهد بود.

 

 

 

4. توجه به فرآیند سئو در موتورهای جستوجو

 

ویدئوهای تبلیغاتی به صورت مستقیم موجب افزایش فروش برندها نمی شود. در بیشتر مواقع مخاطب پس از مشاهده یک ویدئوی تبلیغاتی اقدام به سفارش محصول موردنظر نخواهد کرد، با این حساب محتوای ویدئویی بخشی از یک فرآیند بزرگتر محسوب می شود. توجه به حوزه تولید ویدئوی تبلیغاتی به‌عنوان بخشی از یک فرآیند بزرگتر به خوبی امکان توسعه فرآیند کسب و کار را برای ما فراهم می سازد. مزیت اصلی این امر رفع حساسیت های بی‏مورد برندها در مورد تولید ویدئو و نتایج حاصل از آن است. به نظر من اکنون ویدئوهای تبلیغاتی بخشی از پروژ کلان برندها در حوزه مدیریت سئو مطالب محسوب می شود. به‌این‌ترتیب هدف اصلی از تولید ویدئوی تبلیغات باید افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه آن در موتورهای جستوجو باشد.

 

اگر ویدئوی تبلیغاتی ما شامل ارائه نمایی جذاب از برندمان در کنار استفاده از شعارهای تاثیرگذار باشد، واکنش مخاطب را چگونه ارزیابی می کنید؟ در این شرایط مخاطب شروع به جستوجوی کلمات کلیدی و نام برند ما در اینترنت می کند. به‌این‌ترتیب احتمال اینکه برند ما و کمپینش بدل به یکی از ترندهای داغ در گوگل یا یاهو شود، افزایش می یابد. امروزه هدف اصلی بسیاری از برندها آگاهیبخشی پیرامون خود و ارتقای نام شان از طریق ساخت ویدئوی تبلیغاتی است. به‌این‌ترتیب باید از فروش بیشتر به‌عنوان تنها هدف تبلیغات صرف نظر کرد.

 

بازاریاب‌ها و طراح های تبلیغات موفق باید همیشه یک گام از دیگران در زمینه استفاده از ترندهای برتر جلو باشند. اگر ما علاقهمند به تولید محتوای متفاوت از دیگران و افزایش تاثیرگذاری ویدئوی تبلیغاتی مان هستیم، باید عنصر خلاقیت را با استفاده از ترندهای برتر ترکیب کنیم. در این صورت تبلیغات ما توجه بسیار زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

منبع: فرصت امروز

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)