چهار روند دیجیتال که تبلیغات را تغییر می دهند

وقتی مردم یک تبلیغ بزرگ و عالی را ببینند آن را می شناسند، اما نشان دادن آن تبلیغ به افراد صحیح و در زمان صحیح، به  نوبه خودش یک هنر است. همانطور که نوآوری در فناوری تبلیغات، تاکتیک های قدیمی را منسوخ می کند، فرصت های جدیدی را هم برای رسیدن به مخاطبان فراهم می کند.

 

سوالات اصلی در تبلیغات دیجیتال امروزه عبارتند از مردم کجا گوش می کنند؟ با چه محتوایی ارتباط برقرار می کنند؟ چطور به آنها می رسم؟

پاسخ ها، کلید درک چهار روندی است که این صنعت را شکل می دهند.

1- تبلیغات ویدئویی موبایل

مصرف ویدئویی موبایل به  سرعت در حال افزایش است و باعث می شود وقتی مصرف کنندگان در حال توجه هستند، تبلیغ کنندگان به آنها برسند. براساس شاخص جهانی ویدئو Ooyala، بین پاییز سال 2012 و پاییز 2014، مصرف تلفن های هوشمند و تبلت تا 400 درصد افزایش  یافته است و در حال حاضر 30 درصد از کل فیلم های آنلاین در آنها پخش می شود.

گسترش سریع پوشش 4G / LTE به این روند کمک کرده است. صفحه نمایش بزرگ تر آیفون 6 و محبوبیت فبلت های دیگر (گوشی های هوشمند بزرگ) نیز اهمیت فزاینده ویدئوهای موبایل را منعکس می کنند. همانطور که فبلت ها بازار را اشباع می کنند، به نوبه خود موجب پیشرفت ویدئوهای موبایل می شوند.

بیننده های ویدئویی موبایل را ممکن است شما، مخاطب «دربند» بنامید. وقتی تبلیغات تلویزیونی شروع می شود، مردم به پایین و تلفن های شان نگاه می کنند. در اتوبوس یا مترو، مردم روی صفحات نمایش دیجیتال خود متمرکز می شوند به جای آنکه به تبلیغات محیطی نگاه کنند. وقتی تبلیغات رادیویی شروع می شود، مردم شبکه رادیویی را تغییر می دهند. بااین حال، زمانی که مردم به گوشی های هوشمند خود نگاه می کنند، هیچ چیز نمی تواند آنها را منحرف کند. از تبلیغات ویدئویی تلفن همراه برای استفاده از این توجه غیرمستقیم استفاده کنید.

2- تبلیغات بومی

هنگامی که وب سایت ها تبلیغاتی را به صورت برجسته ارائه می دهند که مطابق با محتوا و سبک خود سایت است، آن را تبلیغات بومی می دانیم. با توجه به پیش بینی eMarketer، هزینه های تبلیغاتی بومی از 3.2 میلیارد دلار در سال 2014 تا 8.8 میلیارد دلار در سال 2018 بالا خواهد رفت؛ عمدتا به این خاطر که تبلیغ کنندگان متوجه جلب توجه بسیار مشتریان خود شده اند.

تبلیغات بومی معمولا پست های وبلاگ طولانی، اینفوگرافیک ها یا فیلم هایی هستند که هدف آنها اطلاع رسانی، سرگرمی و الهام بخشیدن به مردم است و تبلیغات مستقیم یک محصول را انجام نمی دهند. به عنوان مثال، آگهی بنر یک خرده فروش لباس ممکن است فروش لباس زمستانی را تبلیغ کند، اما یک آگهی بومی از همان خرده فروش ممکن است در عوض راهنمایی های مد زمستانی را مدنظر قرار دهد. به طورمعمول، تبلیغات بومی با سلب مسئولیت از قبیل «محتوای حمایت شده»، «پست پرداخت شده» یا «تبلیغ شده توسط» برچسب گذاری می شوند.

اگر جوانانی را هدف قرار می دهید که تمایل به از سرباز کردن تمام محتوای تبلیغاتی دارند، تبلیغات بومی را در نظر بگیرید. اکنون  که ناشران با تبلیغ کنندگان در فرآیند تولید همکاری می کنند  (به عنوان مثال به آنها برای نوشتن و ویرایش کمک می کنند)، کمک گرفتن در این تخصص آسان است.

3- برداشت های قابل مشاهده

تا همین اواخر، تبلیغ کنندگان دیجیتال بسیار مستعد تقلب و کلاهبرداری بودند. بسیاری با تبلیغات پرداخت پایین صفحه فریب داده می شوند که هیچ کس به اندازه کافی تا آنجا پایین نمی رود.  «تقلب کلیک» نیز یک خطر بزرگ بود. اساسا، بعضی از مردم متوجه شدند که با ایجاد برنامه های کامپیوتری (بت ها) که به طور خودکار روی تبلیغات کلیک می کنند، می توانند صورتحساب های تبلیغاتی رقبای خود را به سرعت بالا ببرند. این اقدام بسیار شایع بود که ترافیک روبات های متقلب ممکن است برای صنعت تبلیغات، هزینه ای به اندازه 11.6 میلیون دلار در سال 2014 داشته باشد. خوشبختانه، تکنولوژی ظرفیت دید جدید و یک مدل تبلیغاتی به نام «برداشت های قابل مشاهده» هردو این مشکلات را از بین می برند.

 با برداشت های قابل مشاهده، تبلیغ کنندگان فقط در صورتی هزینه می پردازند که تبلیغ روی یک صفحه کاربر ظاهر شده و برای یک مدت حداقلی باقی بماند. طبق استاندارد صنعت، برای نمایش آگهی به عنوان نمایش قابل مشاهده، 50درصد از پیکسل ها باید حداقل یک ثانیه روی صفحه نمایش ظاهر شوند. برای ویدئو، 50درصد از پیکسل ها باید حداقل دو ثانیه ظاهر شوند. روبات ها نمی توانند برداشت های قابل مشاهده را به صورت جعلی ایجاد کنند زیرا نمی توانند اقداماتی را انجام دهند که دید واقعی کاربر را از یک دید غلط تشخیص دهد.

بااین حال در بسیاری از موارد، یک یا دو ثانیه، وقت کافی برای جذب یک بیننده نیست. هنگامی که برداشت های قابل مشاهده را خریداری می کنید، مطمئن شوید که گزینه ای برای خرید اسلات های زمانی تضمینی دارید  (به عنوان مثال 5، 10 یا 20 ثانیه)، به ویژه اگر قصد دارید پخش ویدئوهای تبلیغاتی را برنامه ریزی کنید. اگر یک اسلات 10 ثانیه ای خریداری کردید، تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که تبلیغ تان به طور مداوم برای 10ثانیه یا بیشتر قابل دیدن باشد. نرخ پرداخت شما، منعکس کننده کل میزان زمانی است که مخاطبان تان برای دیدن تبلیغ صرف کرده اند.

4- داده های رفتاری

مدل های جدید کانال ها، تاکتیک ها و پرداخت ها فقط درصورتی که تبلیغات به افراد مناسب برسد، به تلاش های بازاریابی شما کمک خواهند کرد. به جای صرف بودجه تان برای دسته بزرگی از مصرف کنندگان، از داده های رفتاری به صورت مؤثر استفاده کنید تا افرادی را که با شخصیت مشتری های شما متناسب هستند، هدف قرار دهید.

درحالی که تبلیغ کنندگان به طور معمول وب سایت هایی فردی را هدف قرار می دهند که انتظار می رود توجه مشتری شان به آنها جلب شود، داده های رفتاری این رویکرد را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می دهد که گروه هایی از افراد را در میان ویژگی های مختلف تبلیغاتی هدف قرار دهید. ارائه دهندگان هدف گیری رفتاری می توانند یک گروه (به عنوان  مثال مادران با بچه های جوان) را براساس تجزیه وتحلیل جست وجوهای آنلاین، عادت های مرور اینترنت، تاریخچه خرید و خیلی چیزهای دیگر، شناسایی کنند. اگر نوع خاصی از مصرف کنندگان را هدف گرفته باشید، داده های رفتاری می تواند تفاوت بین یک کمپین سرهم بندی شده و یک پیروزی بزرگ باشد.

تبلیغات ویدئویی موبایل، تبلیغات بومی، برداشت های قابل مشاهده و هدف گیری رفتاری، روندهای تعیین کننده ای در تبلیغات دیجیتال هستند. استراتژی هایی که در پنج سال گذشته برای تبلیغ کنندگان کار کرده است، به طور نامحدود کار نخواهند کرد. همانطور که این روندها نشان می دهند، کانال ها به طور مداوم در حال تغییر بوده و مخاطب در انتهای دیگر دارای عادت ها و ترجیحات جدیدی است. با آزمایش این چهار استراتژی جدید و کشف آنچه برای شما کار می کند، حداکثر استفاده و بازدهی را از تبلیغات خود ببرید.

 

منبع: فرصت امروز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)