حلقه مفقوده تبلیغات و بازار یابی در ایران

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جوانان کشور در حوزه بازی‌سازی رایانه‌ای اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌اند، نبود تبلیغات کافی و بازاریابی مناسب را حلقه‌های مفقوده این حوزه توصیف کرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از خانه ملت، با اشاره به ظرفیت و توانایی کشور در تولید بازی‌های رایانه‌ای، گفت: جوانان مستعد کشور در حوزه بازی‌سازی اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌اند؛ بنیاد بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای که زیر نظر وزارت فرهنگ به فعالیت مشغول است و مجموعه‌های دیگر تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام داده‌ و نتایج خوبی نیز به دست آورده‌اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه امروزه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی به عنوان یکی از محورهای موثر بازی‌سازها در این عرصه شناخته شده است اما خلائی که در این زمینه احساس می‌شود نبود بازاریابی مناسب برای این بازی‌هاست.

وی بیان کرد: برای فروش بازی‌های رایانه‌ای داخلی در کشور بازاریابی مناسبی صورت نمی‌گیرد؛ در واقع می‌توان گفت که متولیان امر هنوز به اهمیت این موضوع توجه نکرده‌اند چراکه می‌توان با توجه به استقبال مردم از بازی‌های رایانه‌ای از طریق تجارت این بازی‌ها در دنیا سودی به دست آورد که با سود به دست آمده از حوزه نفت برابری می‌کند.

آزادی‌خواه در ادامه تاکید کرد: در بازاریابی بازی‌های یارانه‌ای در بازار داخلی و خارجی ضعف وجود دارد؛ بسیاری از خانواده‌ها با وجود اینکه از آسیب‌های فرهنگی بازی‌های وارداتی آگاه‌اند اما از این بازی‌ها استفاده می‌کنند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون فرهنگیان خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی مناسب و کافی درخصوص کیفیت بازی‌های داخلی صورت نگرفته است؛ اگر دانش‌آموزان به استفاده از بازی‌های رایانه‌ای داخلی ترغیب شوند می‌توان از این درگاه بخش بزرگی از جامعه را با ظرفیت‌ها و جذابیت‌های بازی‌های داخلی آشنا کرد؛ با توجه به اینکه کشور ما از نظر فرهنگی با همسایگان خود قرابت خاصی دارد می‌توان از این کشورها به عنوان بازار جدیدی برای فروش بازی‌های داخلی استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال 97 برای بازی‌های خارجی وارداتی عوارض در نظر گرفته شده است، در پایان افزود: این اقدام در جهت ترویج بازی‌های داخلی صورت گرفته است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)