اتکای صنعت نوشیدنی به استراتژی تبلیغات

تعداد محدودی از شرکت‌های بزرگ در صنعت نوشیدنی در دنیا مانند کوکاکولا با اتکا به قدرت مالی و خود و با تبلیغات وسیع از استراتژی رهبری استفاده می‌کنند. بودجه تبلیغات شرکت کوکاکولا در کل دنیا در سال ۲۰۱۶ سه بیلیون دلار است؛ یعنی بیشتر از تولید ناخالص ملی سه کشور سوئیس، انگلیس و یونان

به گزارش چاپ و نشر به نقل از نوش آنلاین شرکت‌های بزرگ تولید کننده نوشیدنی در دنیا از استراتژی تبلیغاتی مختلفی استفاده می‌کنند. در این گزارش ما به ۴ استراتژی که توسط این شرکت‌ها استفاده می‌شود، اشاره می‌کنیم.

 استراتژی متفاوت بودن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین یکی از استراتژی بسیاری از تولید کنندگان نوشیدنی در دنیا«متفاوت بودن» است. البته برندهای کمی‌در دنیا می‌توانند از این استراتژی استفاده کنند. برای مثال این برند کوکا کولاست که از طریق دشمنی با پپسی و قدمت و سابقه خودش را به عنوان یک نوشیدنی کاملا متمایز مطرح می‌کند. به عبارت دیگر داشتن یک رقیب همیشه هم بد نیست زیرا به متمایز بودن کمک می‌کند. برندهای مانند شوئپ و دکتر پپر هم بی‌رقیب هستند زیرا از استراتژی تمایز در تبلیغات خودشان استفاده می‌کنند.

 استفاده از سوپر استارها

استفاده از ستاره‌های شناخته شده ورزش، موسیقی، سینما و در تبلیغات هم یکی از استراتژی بسیاری از شرکت‌های بزرگ نوشیدنی است. تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که استفاده از سلبریتی‌ها برای تبلیغات در صنعت نوشیدنی باعث تحریک عاطفی مصرف کنندگان می‌شود و آنها را به استفاده از محصولات ترغیب می‌کند. پپسی  در تبلیغات خود از بیانسه استفاده کرده و کوکاکولا از تیلور سویفت. آنها به خوبی قدرت و نفوذ ستاره‌ها در افکار عمومی‌را می‌شناسند.

 استراتژی رهبری

تعداد محدودی از شرکت‌های بزرگ نوشیدنی در دنیا مانند کوکاکولا با اتکاء به قدرت مالی و خود و با تبلیغات وسیع از استراتژی رهبری استفاده می‌کنند. بودجه تبلیغات شرکت کوکاکولا در کل دنیا در سال ۲۰۱۶ سه بیلیون دلار است یعنی بیشتر از تولید ناخالص ملی سه کشور سوئیس، انگلیس و یونان. برندی مانند کوکاکولا با این هزینه سنگین تبلیغاتی در لایه‌های مختلف زندگی مردم حضور جدی دارد؛ از تعطیلات کریسمس آنها گرفته تا سایر ارتباطات اجتماعی و فرهنگی.

ایجاد  ارتباط بین  مصرف کنندگان

یکی از موثرترین استراتژی‌های ارتباطی و تبلیغاتی برخی برندهای بزرگ نوشیدنی ایجاد ارتباط بین دسته‌های بزرگ  مصرف کنندگان است. وجه مشترک آنها وفاداری به برند است. ردبول و پپسی در استفاده از این شیوه سرآمد هستند. هدف  از ایجاد ارتباط بین مصرف کنندگان یک برند، حفظ و بالا بردن میزان وفاداری است و بر همین پایه شرکت‌های بزرگ نوشیدنی که به ارزش ویژه برند خودشان اهمیت می‌دهند، از این استراتژی ایجاد ارتباط مصرف کنندگان بهره می‌برند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)