تلاش Bookatable برای ترغیب مردم به بیرون رفتن

تلاش Bookatable برای اجتناب مردم از غذاهای بیرون بر Bookatable، سرویس رزرواسیون رستوران، اولین کمپین ATL خود را راه‌اندازی کرده‌است تا از آن طریق بتواند ساکنین لندن را برای اجتناب از غذاهای بیرون بر و لذت بردن از در شهر بودن، ترغیب کند.


این کمپین مولتی‌میلیون‌پوندی قصد دارد جایگاه پلتفرمی را تصویب کند و از آن به عنوان دروازه‌ای برای گذراندن وقت بیشتر بیرون از خانه و پادزهری برای غذاهای بیرون بر امروزی استفاده کند. این کمپین علاوه بر استفاده از تبلیغات دیجیتال و آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، از پیاده‌روها، اتوبوس‌ها و متروهای لندن نیز بهره می‌گیرد. تیم خلاق این کمپین سعی دارند تجربه‌ی غذا خوردن در بیرون از خانه را در مقابل غذا خوردن داخل خانه قرار دهد. کمپین در حال حاضر با جمله‌ی "با وجود بیش از 4000 رستوران برای تجربه کردن، ماندن در خانه به معنی زندگی در لندن نیست!" فعالیت می‌کند.
جیمز لانیگان، مدیر ارشد بازاریابی در Bookatable، می‌گوید که کمپین با مالکیت Michelin اداره می‌شود و این قضیه، رشد برند را به همراه خواهد ‌داشت.

او می‌گوید: "Bookatable را Michelin در ابتدای سال جاری به‌وجود‌آورده‌است که نویددهنده‌ی یک رشد غیرمنتظره برای بیزینس بوده‌است. کمپین “Get Out More” اولین نوآوری بازاریابی ما از زمان مالکیت این برند است و ما برای اتفاقات آینده‌ی کسب و کارمان با حمایت Michelin هیجان‌زده‌ایم."

Bookatable در حال حاضر با بیش از 15000 رستوران در 39 کشور همکاری می‌کند و اعلام کرده‌است که رستوران‌های تحت پوشش‌اش با افزایش 47 درصدی میزان رزرو رو‌به‌رو بوده‌اند.

ا وجود پیشنهادهای Deliveroo و Uber Eats در مورد گزینه‌های تحویل راحت غذا، رقابت در این صنعت افزایش یافته‌است. البته Lanigan بازار رو به رشد تحویل غذا را خطری برای Bookatable نمی‌داند. "ما به تاثیر مستقیم سرویس‌های تحویل غذای رستوران‌ها بر رزرواسیون توجه نکرده‌ایم. خیلی از رستوران‌های همکار ما با سرویس تحویل غذا کار می‌کنند و این اتفاق کانال فروش دیگری برای آن‌ها فراهم می‌کند و باعث افزایش درآمد در صنعت رستوران می‌شود. اما تجربه‌ی ما نشان می‌دهد که غذا خوردن در بیرون از خانه در رقابت مستقیم با وعده‌های بیرون بر قرار ندارد."

 

در پایان بحث، غذا خوردن در خارج از خانه تجربه‌ی بسیار متفاوتی را نسبت به غذا خوردن در خانه به وجود می‌آورد. خوردن یک وعده‌ در داخل خانه راحتتر است، در حالی که غذا خوردن بیرون از خانه تجربه‌ی کامل‌تری را در اختیار قرار می‌دهد.

این کمپین را M&C Saatchi Accelerator راه‌اندازی کرده است که با شروع کار خود از لندن، قصد دارد آن را در تمام اروپا رواج دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 مرداد 1395 ساعت 08:02
  • اندازه قلم