مسیر پیش روی صنعت بسته بندی به کجا میرسد

به گزارش چاپ و نشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در سال ۲۰۱۷ بسته بندی صنعت نوشیدنی چه مسیری را طی خواهد کرد. کوین هیل بر این باور است که ۵ تغییر عمده در بسته بندی صنعت نوشیدنی و غذا رخ داده که در سال ۲۰۱۷ هم با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد. به گفته هیل زمانی بود که شرکت‌ها فقط بر بهبود محصول، تصویر برند و تجربه مشتری تمرکز داشتند اما امروز مجبورند بیشتر از گذشته به بسته بندی خود اهمیت بدهند و در همین مسیر در سال ۲۰۱۷ به گفته کوین هیل کارشناس صنعت غذا و نوشیدنی ۵ روند اصلی در بسته‌بندی نوشیدنی و غذا عبارت است از:

۱- برچسب‌های خواناتر و پرمحتواتر

مشتریان نوشیدنی‌ها بیش از گذشته به دنبال اطلاعات و آگاهی است و تولید کننده چاره‌ای جز افزایش شفافیت و اطلاع رسانی بیشتر به مشتریان خود در مورد چگونگی بازیافت بسته‌بندی محصول، نحوه استفاده از محصول و ندارند.

۲- بسته بندی سبک

بسته‌بندی سنگین و غول آسا در حال مرگ است و انواع سنگین آن بسیار پرطرفدار است. هزینه تولید پایین، حمل و نقل آسان‌، تاثیر زیست محیطی کمتر و معدوم کردن سریع‌تر از جمله مزایای بسته بندی‌های سبک است. تنها نقطه ضعف  بسته بندی سبک افزایش قیمت بازیابی آن و کاهش انگیزه تولید کننده برای بازیافت است.

۳- افزایش استفاده از مواد قابل بازیافت

ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه بسته بندی  کمترین تاثیر منفی  را بر روی کره زمین ایجاد می‌کند، تولید آن با استفاده از مواد قابل بازیافت مانند کارتن، کاغذ، پلاستیک قابل بازیافت و غیره است.

۴- بسته بندی خوراکی

در همه جای دنیا استفاده از زباله مواد غذایی برای بسته بندی افزایش یافته است.این یک تلاش آگاهانه است تا هزینه ضایعات مربوط به پلاستیک و ضایعات کاغذکاهش بیابد. با این حال چالش‌های زیادی پیش روی این نوع بسته بندی است از جمله مشکلات لجستیکی مانند خطر انبار بسته‏‌بندی‌ها و چالش‌های بازاریابی مانند این تصور مشتریان که بسته بندی خوراکی غیر بهداشتی است.

 

 

 

۵- بسته بندی باریک خواهد شد

اگر محصول غذایی و نوشیدنی بزرگ باشد به طور قطع تولید کننده آن سعی خواهد کرد که حدالمقدور از بسته بندی باریک استفاده کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 07:29
  • اندازه قلم