رموز موفقیت در کسب وکار

 

طراحی یکی از پایه ای ترین المان های هر کسب وکار است و در موفقیت یا شکست در رسیدن به هدف نقشی اساسی دارد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از چاپ و نشر، در تاسیس و توسعه کسب وکار و خصوصا برند سازی برای آن، طراحی، نمادشناسی و ظاهر نقشی اساسی دارد. در این میان شرکت های موفق با زبان طراحی منحصربه فرد، زمانی مقتضی را به طراحی و شکل دهی المان های اصلی خود مانند نام و لوگو اختصاص می دهند. قطعا برنامه ریزی های بازاریابی و طرح کسب و کار هم در موفقیت یک شرکت نوپا سهم دارند، اما این قسمت ها همگی در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند.

محققان دانشگاه علم و فناوری میزوری در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که تنها دو دهم ثانیه طول می کشد تا کاربر نگاهی کلی به وب سایت شرکتی داشته و به آن جذب شود. این عدد بسیار کوچک، نتیجه تمام ساعت ها، روزها و ماه ها تلاش تیم طراحی شما خواهد بود. این زمان در اپلیکیشن، تبلیغات دیجیتال و تبلیغات فیزیکی نیز در همین حدود است. در نتیجه سرمایه گذاری روی طراحی باید بخش مهمی از تصمیمات یک کارآفرین باشد، زیرا زمان کمی برای تاثیرگذاری روی مخاطبان دارد.

پس از جلب توجه اولیه، نوبت به نقش محتوا و ترتیب قرارگیری اطلاعات مورد نیاز مشتری می رسد. تصور کنید که کاربری وارد وب سایت شما شده و جذب طراحی آن می شود. حال اگر این کاربر نتواند اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت پیدا کند، در مرحله اول از شما ناامید می شود (که اعتباری بسیار مخرب برای برند است) و سپس به سراغ گوگل رفته تا شرکتی با اطلاعات بهتر پیدا کند. یک نکته جالب در این مورد آنکه بالا بودن آمار مشاهده صفحه پرسش و پاسخ، نشان دهنده کامل نبودن اطلاعات اولیه وب سایت است.

طراحی یکی از سرمایه گذاری هایی است که با برنامه ریزی صحیح قطعا بازگشت موفقی خواهد داشت. اگر ویترین فروشگاه شما جذاب باشد، خریداران بیشتری به آن رجوع می کنند و در پایان روز فروش بیشتری خواهید داشت. در نهایت این طراحی، عملکرد و طراحی محصول نهایی است که موفقیت شما را تضمین می کند. فراموش نکنید که طراحی افراد را به سمت شما جذب می کند و دو عامل دیگر آنها را نگه می دارند.

برای به کار گرفتن هرچه بهتر این سه مورد در استراتژی کاری، باید ابتدا هدف طراحی را مشخص کنید. یک طراحی خوب، داستانی عالی برای مخاطب تعریف می کند. این داستان می تواند برند شما را منسجم کند و نوآوری را نیز به جریان بیندازد. در مرحله دوم باید همکاری را میان اعضای شرکت جاری کنید. قطعا همه افراد حاضر در سازمان از اهمیت طراحی آگاه نبوده و به آموزش نیاز دارند. مرحله بعدی، فراهم کردن ابزار و اطلاعات لازم برای تیم طراحی است. در نهایت به یاد داشته باشید که موارد زیر، اصلی ترین بخش ها در طراحی هویت برند شما خواهند بود:

اگر لوگوی شما بی کیفیت باشد، برندتان بی کیفیت به نظر می رسد. وقار، سادگی، شفافیت و ماندگاری از خصوصیات یک لوگوی عالی هستند.

یک ترکیب یا پالت رنگ برای برند انتخاب کنید؛ رنگ هایی که انرژی، محصول و برند شرکت شما را فریاد بزنند. یک لوگوی خوب همراه با ترکیب رنگ عالی با نفوذ به چشمان مخاطب موفقیت شما را تا حد زیادی تضمین می کنند.

استفاده از المان های گرافیکی جذاب خصوصا در طراحی وب سایت، نفوذ شما به ذهن مخاطبان را بهبود می بخشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)