پیشرفت برای رسیدن به بازار مناسب

 

امروزه ثابت شده است که بهترین راهکار برای سرعت بخشیدن به کارها و ایجاد تمایل به افزایش راندمان کاری از سوی کارمندان، توانمندسازی آن ها است. اگرچه سیاست اکثر شرکت ها در این رابطه این است که بهترین ها را استخدام کنند، با این حال توجه داشته باشید که این امر کاملا پرهزینه بوده و این امر که بهترین ها منتظر پیشنهاد شما بوده باشند و در حال حاضر در جایی مشغول فعالیت نباشند، تصوری تقریبا اشتباه خواهد بود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، ممکن است مهارت های حال حاضر یک کارمند در چند سال آینده دیگر پاسخگو نباشد، به همین خاطر در هر صورت شما نیاز به برنامه ریزی برای پیشرفت آن ها خواهید داشت. امروزه بسیار از شرکت ها اقدام به استخدام افرادی می کنند که تنها در چند ویژگی مطلوب آن ها هستند و باقی موارد را از طریق آموزش درست در آن ها تقویت می نمایند.

بدون شک چنین شرکتی تحت هیچ شرایطی با مشکل مواجه نشده و به الگویی برای سایرین مبدل خواهد شد. جالب است بدانید که افزایش میزان مهارت های کارمندان به بالا رفتن نرخ رضایت شغلی نیز خواهد انجامید. علت این امر به این خاطر است که افراد هنگامی که خود را در مسیر رو به جلو حس کنند، بدون شک کار خود را با جدیت بیشتری دنبال خواهند کرد.

به همین خاطر در ادامه به بررسی 5 راهکار مفید در راستای سوق دادن کارمندان به سمت پیشرفت و ترقی، خواهیم پرداخت.

1-ایده ساز باشید

این امر یک واقعیت است که یک ایده ناب از دل هزاران تفکر خام و نادرست بیرون خواهد آمد. به همین خاطر بسیاری از مدیران تمایلی به ایده های دیگران نداشته و خود را تنها مرجع تصمیم گیرنده می دانند. با این حال توجه داشته باشید که ماهیت تیم تنها زمانی شکل خواهد گرفت که از تمامی امکانات و توانایی ها به خوبی استفاده شود. به همین خاطر در صورتی که در شرکت خود فضا را برای ایده های دیگران باز نکنید، بدون شک استعداد سایرین شکوفا نخواهد شد. با این حال در این رابطه تنها ایجاد فضا کافی نبوده و لازم است تا به مانند یک مربی به افراد خود کمک کنید. بدون شک به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود، میزان خطاهای کارمندان را کاهش خواهد داد.

2-افراد را به پیشرفت و ترقی تشویق کنید

بدون شک پیشرفت و ترقی امری دشوار خواهد بود و به همین خاطر بسیاری از کارمندان به سطح فعلی خود راضی می شوند. در همین راستا با توجه به اهمیت این موضوع توصیه می شود تا همواره مشوق آن ها باشید. درواقع از جمله مواردی که باعث می شود افراد تمایلی به انجام کارهای جدید و تجربه اندوزی نداشته باشند، ترس از شکست و واکنش بد احتمالی مدیران است. این امر در حالی است که اگر شما این امر را یک امتیاز مهم بدانید، بدون شک افراد نیز تمایل بیشتری از خود نشان خواهند داد.

در این رابطه توجه داشته باشید که تنها تشویق کلامی کافی نبوده و تلاش های خوب کارمندان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. برای مثال ممکن است این طرح افراد را مجبور کند تا زمان بیشتری را در شرکت حضور داشته باشند. بدون شک تحت این شرایط اعطای مرخصی خود می تواند انرژی از دست رفته افراد را بازگرداند.

3-چالش و فرصت ایجاد کنید

بدون شک یک کارمند امکانات لازم برای ایجاد تنوع در کار خود را نخواهد داشت. در این رابطه ممکن است حتی انتخابی صورت گیرد که چندان مناسب نبوده و پیشرفتی را برای فرد به همراه نداشته باشد. به همین خاطر توصیه می شود به عنوان مدیر شرکت خود در این رابطه اقدامات لازم را صورت دهید. با این اقدام شما قادر خواهید بود تا روند کار را مورد ارزیابی قرار داده و فرصتی بی نظیر را برای تیم خود ایجاد کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که در ایجاد چالش ها، خصوصیات افراد را نیز در نظر بگیرید.

4-به کارمندان خود اعتماد داشته باشید

این امر باعث خواهد شد تا افراد بتوانند از خود خلاقیت نشان داده و کارها را به شکلی که راحت تر هستند، انجام دهند. بدون شک این راحتی باعث خواهد شد تا با مشکل کمتری اقدامات خود را صورت داده و کمتر دچار خستگی ناشی از کار شوند. توجه داشته باشید که اعتماد مقوله ای کاملا دو طرفه بوده و همانگونه که خودتان توقع دارید که افراد تیم شرکت به شما اعتماد کافی را داشته باشند، شما نیز باید در این رابطه اعتماد خود را نشان دهید.

5-کارمندان را در تصمیم گیری ها دخالت دهید

این امر باعث خواهد شد تا کارمندان خود را جزو مهمی از شرکت احساس کنند که این خود در افزایش روحیه آن ها تاثیر مستقیم خواهد داشت. این امر از جمله اقدامات مهم شرکت های رو به جلو محسوب می شود و از این طریق حتی قادر به تعیین جانشین-های بعدی خواهند بود. بدون شک این امر که آینده شرکت را در اختیار فردی از دل خود شرکت قرار دهید، ریسک به مراتب کمتری را به همراه خواهد داشت. این امر به افراد کمک خواهد کرد تا در سطحی فراتر از محدوده اختیارات خود عمل کرده و تجربه بی نظیری را به دست آورند که بدون شک در راندمان کاری آن ها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)