تکنیک های قدیمی بازاریابی که هنوز کارآمد هستند

 

پوش کمپین روشی برای بازاریابی است که با هدف قرار دادن قشر وسیعی از مخاطبان سرعت رشد و توسعه کسب وکار را چند برابر می کند.

به گزارش چاپونشر به نقل از فرصت امروز ماهیت برخی کسب و کارها به گونه ای است که همیشه باید کمپین های بازاریابی آنلاین را در برنامه تبلیغاتی خود لحاظ کنند. بسیاری از آن ها روی کمپین های جست وجوی شبکه سرمایه گذاری می کنند تا نیازهای فعلی بازار را برطرف کنند، به این مدل کمپین های بازاریابی پول کمپین (pull campaign) گفته می شود. در نقطه مقابل این روش پوش کمپین (push campaign) قرار دارد که در آن محصول یا خدماتی تبلیغ می شوند که نیازهای اولیه مخاطب را هدف قرار نمی دهند.

دلایل زیادی برای بازاریابی به روش پوش کمپین وجود دارد و استفاده از این روش مزایای زیادی برای کسب وکار دارد، اما اغلب مردم آشنایی چندانی با آن ندارند. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر استراتژی های پوش کمپین و مزایای آن می پردازیم.

۱- استفاده از مزایای بازاریابی گوگل

گوگل مفهومی به نام مخاطبان داخلی بازار تعریف کرده است تا با مصرف کنندگانی که در موتور جست وجوی گوگل محصولی را جست وجو یا مقایسه می کنند و همچنین کاربران سایت یوتیوب ارتباط برقرار کند. گوگل مجموعه گسترده ای از مخاطبان داخلی بازار دارد که فعالیت آنلاین رفتار احتمالی آن ها را در آینده پیش بینی می کند. به عنوان مثال کاربرانی که چندین بار از سایت های خرید و فروش ماشین بازدید می کنند احتمال دارد در آینده ماشین بخرند. مخاطبان داخلی بازار گوگل کمک می کنند یک کسب وکار عملکرد بهتری داشته باشد و مناسب ترین مخاطبان را هدف قرار دهد. درنتیجه ابزار بسیار قدرتمندی است. استفاده از بنرهای تبلیغاتی با رنگ و طراحی مرتبط با صفحه فرود، اقدام به عمل و محتوای مناسب برای بالا بردن نرخ تبدیل از جمله اقداماتی هستند که هنگام استفاده از مخاطبان داخلی بازار عملکرد بازاریابی را بهبود می بخشند.

۲- درج بنرهای تبلیغاتی در وب سایت های مرتبط

ماهانه بیش از 2میلیون وب سایت برای درج آگهی تبلیغاتی خود در شبکه جست وجوی گوگل درخواست می دهند. این یعنی کسب وکارها می توانند به راحتی شرکت های مرتبط با محصول یا خدمات خود را شناسایی کرده و آگهی تبلیغاتی خود را در آن درج کنند. همان طور که می دانید امروزه تبلیغات کلیکی در سراسر اینترنت رواج پیدا کرده اند که به ازای هر کلیک مبلغ کمی دریافت می کنند و ترافیک ورودی به سایت را بسیار افزایش می دهند. گاهی اوقات سایت های پرطرفدار محل کوچکی را به بنرهای تبلیغاتی اختصاص می دهند و کاربر شاید با یک نگاه متوجه آن ها نشود. این بنرها معمولا هزینه پایین تری برای اجاره دارند.

۳- ساختن کمپین های مشابه در گوگل

ساخت کمپین تبلیغاتی مشابه با نگاه کردن به لیست مخاطبان فعلی و شناسایی کاربران جدیدی آغاز می شود که رفتاری مشابه کاربران فعلی دارند. به عنوان مثال اگر یک کسب وکار لیستی از کاربرانی داشته باشد که وارد وب سایت شده اند، گوگل با به کارگیری فاکتورهایی مانند رفتار آنلاین کاربران فعلی لیست، کاربرانی با رفتار مشابه را شناسایی می کند. کاربران مشابه اگر توسط محتوای مناسب هدف قرار بگیرند، ابزار قدرتمندی خواهند بود. علاوه بر این فراموش نکنید که برای مخاطبان مشابه باید اهداف مشابه در نظر گرفته شود. در غیر این صورت کمپین بازاریابی شکست خواهد خورد.

۴- استفاده از خدمات فیس بوک

فیس بوک نیز مانند گوگل خدماتی برای معرفی مخاطبان مشابه به کسب وکارها عرضه می کند. با این تفاوت که فیس بوک اطلاعاتی در