کسب بازار  با کمک تصاویر

 

به احتمال زیاد همه ما بارها عبارت مشهور «تصویر بیشتر از هزاران جمله ارزش دارد» را شنیده ایم. اگرچه فهم دلیل اهمیت این توصیه بسیار راحت به نظر می رسد، به کارگیری آن از سوی بسیاری از کارآفرینان با مشکلات عمده ای همراه است. اگر کسب وکار شما در زمینه هنر و طراحی های بصری نیست یا اینکه هنوز از عکاسی ماهر برای توسعه کسب وکارتان استفاده نکرده اید، با ورود به این عرصه نباید انتظار تغییری ناگهانی را داشته باشید.

به گزارش چاپ ونشر به نق ل از فرصت امروز، اغلب ما عکاسی را به عنوان تفریح و کاری ویژه در زمان شخصی قلمداد می کنیم. درست به همین دلیل نیز تلقی آن به عنوان بخشی ضروری از فرآیند برندسازی و تبلیغات بسیار دشوار و نیازمند گذر زمان است. در حقیقت فهم تاثیر بسیار زیاد جلوه های بصری بر روی ذهنیت مخاطب نکته ای واضح و روشن برای اغلب صاحبان کسب وکارها نیست.

در این مقاله من به بررسی و توصیه برترین پیشنهادها در زمینه استفاده از هنر عکاسی برای بهبود وضعیت کسب وکار پرداخته ام. به دلیل محدودیت بودجه اغلب کسب و کارهای کوچک شروع به یادگیری فنون عکاسی برای شما گزینه بسیار کم خرجی خواهد بود. با این حال اگر بودجه کافی در اختیار دارید، توصیه من همکاری با فردی حرفه ای در این زمینه است. اجازه دهید به سراغ توصیه ها برویم.

1.توجه به شبکه های اجتماعی

بی تردید هیچ چیز مانع بارگذاری تصاویر زیبا از سوی برند شما در شبکه های اجتماعی نیست. با این حال باید توجه داشته باشید که هدف شما از بارگذاری تصاویر مانند کاربران عادی نیست. برند شما باید اهداف مشخصی را در دنیای شبکه های اجتماعی دنبال کند. براین اساس نخستین عامل مهم انتشار مطالب در زمان بندی مناسب است.

نکته مهم در مورد شبکه های اجتماعی علاقه بیشتر کاربران به تصاویر در مقایسه با متن است. در واقع با اندکی فعالیت در شبکه های اجتماعی و مقایسه میزان لایک و کامنت دریافتی پست های مختلف به سادگی این نکته را می فهمید. مسئله دشوار هنگامی خواهد بود که شما قصدبه اشتراک گذاری لینک خبر یا مصاحبه ای را دارید. در حقیقت امکان نگارش کل مطلب موردنظر در یک عکس فراهم نیست. براین اساس چه باید کرد؟ پاسخ روشن است: بخشی از متن مصاحبه تان را در قالب عکس همراه با لینک خبر بارگذاری کنید. به این ترتیب مخاطب علاوه بر مطالعه بخشی از خبر مدنظر در قالب تصویر، لینک کامل را نیز در اختیار خواهد داشت.

2پایگاه اختصاصی برندتان

وب سایت شما پایگاه رسمی و اختصاصی برندتان در دنیای شلوغ و پر از ترافیک اینترنت به حساب می آید. این نکته که اغلب افراد بالغ در آمریکا و سایر مناطق دنیا به طور روزمره ساعاتی را در اینترنت سپری می کنند باید به اندازه کافی شما را به فکر برنامه ای دقیق انداخته باشد. براین اساس شما به منظور جلب مخاطب طیف وسیعی از افراد را پیش روی دارید. این یک مزیت است، اما حضور سایت های دیگر به مثابه رقیب کار شما را سخت خواهد کرد. توجه داشته باشید که وب سایت شما معمولا نخستین مکان برخورد میان مشتریان و کسب وکارتان است.

به منظور جذب مخاطب به وب سایت و برندمان استفاد از مطالب دقیق و ساده به همراه تصاویر با کیفیت اهمیت فراوانی دارد. به این ترتیب شانس شما برای ترغیب کاربران به مطالعه بیشتر پیرامون برندتان افزایش خواهد یافت. علاوه بر این کارها شما می توانید پا را فراتر گذاشته و مخاطب های هدف تان را در مقیاس جهانی جستجو نمایید. این کار با استفاده از کلیدواژه های مناسب در متن تان به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در حقیقت موتورهای جستجوگر مانند گوگل نسبت به کاربرد واژه های پرتکرار کاربران حساسیت بالایی دارند. با شناسایی این واژگان شما به راحتی شانس تان برای جذب کاربران را افزایش خواهید داد.

3.اهمیت مفهوم فوتوگرامتری

فوتوگرامتری علمی است که در عکاسی کاربرد زیادی دارد. براین اساس چنین دانشی به اندازه گیری معیارهای قابل اعتماد و اطلاعات جانبی در مورد محیط تصاویر و فضای مناسب اشیای سه بعدی در عکس ها معطوف است. شیوه انجام این کار نیز بازبینی تصاویر، محیط و اندازه گیری و تفسیر عکس ها خواهد بود. با استفاده از قواعد فوتوگرامتری شما به راحتی تناسب های مطلوب در مدل های عکاسی مختلف را متوجه خواهید شد. اگر همیشه نسبت به کیفیت و چیدمان دقیق اشیا در تصاویر حرفه ای حالتی از شگفت زدگی و تعجب داشتید، اکنون زمان انتقال این احساس جالب به مخاطب های تان فرا رسیده است.

استفاده از تکنیک های فوتوگرامتری برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان از راه دور بسیار موثر است. در حقیقت این دسته از مشتریان کالاهای شما را با تصاویرش می شناسند. به این ترتیب ارائه بهترین اثرتان ضروری به نظر می رسد. مشکل اصلی در اینحا ناآگاهی بسیاری از افراد عادی نسبت به تکنیک های نسبتا پیچیده عکاسی و فوتوگرامتری است. راه حل شما در اینحا استفاد از نرم افزارهای مختلف فوتوگرامتری است. به این ترتیب این نرم افزارها به صورت خودکار نیازهای شما را رفع خواهند کرد.

4.آگهی های کاغذی و بروشورها

اکنون ما در عصر موسوم به دیجیتال زندگی می کنیم. براین اساس بسیاری از افراد و حتی کارشناس های خبره به طور قاطع حکم به مرگ شیوه های سنتی تبلیغات و بازاریابی مانند بروشورهای فیزیکی می کنند. با این حال چنین قضاوتی کاملا عجولانه است.

اگر شما قصد مشارکت در همایش سالانه مربوط به کسب وکارتان را دارید، بهترین گزینه برای تبلیغ آن و گسترش شهرت برندتان استفاده از بروشورهای باکیفیت است. به این ترتیب بدون نیاز به اقدامی عجیب وغریب شرکت کنندگان با کسب وکار شما و محصولات تان آشنا خواهند شد. همچینن در مواردی که مرکز فروش شما بسیار دور از مشتریان بالقوه تان است، ارسال بروشور و سرمایه گذاری بر روی آگهی های کاغذی گزینه ای منطقی محسوب می شود. به این ترتیب شما فاصله میان برند و مشتری تان را تا حد زیادی کاهش خواهید داد. همچنین هزینه های ناشی از جابه جایی را نیز برای مشتریان به صفر می رسانید.

چهار نکته ای که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت فقط آغاز کار است. بی تردید در دنیای کسب وکار راه های بسیار زیادی برای استفاده بهینه از تصایور باکیفیت وجود دارد. امیدوارم کاربست این توصیه ها شما را به سوی کشف راه های متنوع دیگر استفاده از تصاویر در عرصه کسب وکار سوق دهد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)